Southern Ohio Scoreboard

See a mistake? Email corrections or scores to sosportsauthority@gmail.com.

Saturday, March 6

GIRLS BASKETBALL

Division III Regional Finals

Hiland 57, Wheelersburg 31

Division IV Regional Finals

Waterford 63, Peebles 47

BOYS BASKETBALL

Division II District Finals

Warren 70, Waverly 55

Unioto 47, Gallia Academy 32

Division IV District Finals

New Boston 71, Valley 51

Trimble 59, Fairfield 48

Friday, March 5

BOYS BASKETBALL

Division III District Finals

Fairland 57, Adena 48

Wheelersburg 66, Eastern Brown 59

Thursday, March 4

BOYS BASKETBALL

Division II District Semifinals

Waverly 61, Sheridan 45

Unioto 51, Logan Elm 36

Gallia Academy 40, Jackson 37

GIRLS BASKETBALL 

Division IV Regional Semifinal

Peebles 56, Berne Union 51

Wednesday, March 3

GIRLS BASKETBALL

Division III Regional Semifinals

Wheelersburg 56, Eastern Brown 41

Regular Season

Circleville 57, Liberty Union 52 — Tigers clinch outright MSL-Buckeye title

BOYS BASKETBALL

Division IV District Semifinals

New Boston 62, South Webster 44

Valley 79, Western 35

Trimble 64, Peebles 56

Fairfield 62, Federal Hocking 47

Tuesday, March 2

BOYS BASKETBALL

Division III District Semifinals

Fairland 70, North Adams 45

Adena 74, South Point 48

Wheelersburg 52, West 40

Eastern Brown 60, Piketon 54

Saturday, February 27

BOYS BASKETBALL

Division IV Sectional Finals

New Boston 74, Symmes Valley 51

South Webster 50, Notre Dame 48

Valley 62, Waterford 40

Western 46, Whiteoak 41

Trimble 65, Paint Valley 42

Peebles 67, South Gallia 50

Federal Hocking 94, Green 70

Fairfield 56, Ironton St. Joe 43

GIRLS BASKETBALL

Division III District Finals

Eastern Brown 47, North Adams 34

Wheelersburg 68, Coal Grove 47

Division IV District Finals

Waterford 35, Notre Dame 32

Peebles 66, Trimble 40

Friday, February 26

BOYS BASKETBALL

Division III Sectional Finals

North Adams 64, Minford 47

Adena 75, Meigs 52

Wheelersburg 70, Zane Trace 32

West 58, Ironton 42

Eastern Brown 74, Alexander 45

Piketon 62, Chesapeake 53

GIRLS BASKETBALL

Division II District Finals

Vinton County 58, Circleville 29

Thursday, February 25

GIRLS BASKETBALL

Division IV District Semifinals

Notre Dame 44, Green 22

Waterford 63, South Webster 30

Peebles 59, Meigs 33

Trimble 67, Paint Valley 30

Regular Season

Southeastern 57, Adena 53 (OT)

BOYS BASKETBALL

Division II Sectional Finals

Warren 67, Washington 19

New Lexington 55, McClain 31

Waverly 61, Marietta 42

Sheridan 46, Fairfield Union 34

Logan Elm 56, Miami Trace 38

Unioto 59, Athens 28

Gallia Academy 59, Hillsboro 58

Jackson 47, Vinton County 45 (OT)

Wednesday, February 24

BOYS BASKETBALL

Division IV Sectional Semifinals

Symmes Valley 68, Eastern 54

Waterford 74, Manchester 54

Western 60, Eastern Meigs 34

Paint Valley 50, Clay 45

South Gallia 71, East 34

Green 61, Southern 56

Fairfield 63, Miller 36

Regular Season

Southeastern 46, Zane Trace 45

Liberty Union 86, Hamilton Township 64

GIRLS BASKETBALL

Division III District Semifinals

Wheelersburg 47, New Lexington 42

Coal Grove 54, Fairland 47

North Adams 58, Adena 38

Eastern Brown 62, Alexander 34

Regular Season

Northwest 57, Waverly 47

Tuesday, February 23

GIRLS BASKETBALL

Division II District Semifinals

Sheridan 57, Miami Trace 29

Warren 59, Fairfield Union 23

Vinton County 76, Waverly 43

Circleville 50, McClain 29

Regular Season 

West 50, Northwest 35

Valley 52, Eastern 42

Green 44, New Boston 36

BOYS BASKETBALL

Regular Season

Ironton St. Joe 51, Notre Dame 42

New Boston 86, Symmes Valley 57

Piketon 56, Southeastern 44

Division I Sectional Semifinals

Newark 69, Chillicothe 22

Division IV Sectional Semifinals

Ripley 72, Cincinnati Christian 70

Fayetteville 47, Felicity Franklin 33

Monday, February 22

BOYS BASKETBALL

Regular Season

Jackson 44, McClain 31 — Ironmen clinch share of FAC title

Notre Dame 73, East 33

Ironton St. Joe 71, Symmes Valley 44

Peebles 71, Manchester 44

Fairfield Union 52, Circleville 30

Liberty Union 70, Amanda-Clearcreek 39

Division III Sectional Semifinals

North Adams 77, Nelsonville-York 61

Minford 92, Crooksville 57

Adena 55, Rock Hill 32

South Point 68, Huntington 43

Coal Grove 66, Lynchburg-Clay 58

Zane Trace 58, Northwest 47

West 68, Oak Hill 41

Ironton 61, Southeastern 51

Piketon 57, West Union 19

Chesapeake 54, Westfall 53

GIRLS BASKETBALL

Regular Season

Green 52, Ironton St. Joe 45

Symmes Valley 55, New Boston 40

South Webster 51, Oak Hill 45

Hillsboro 55, Chillicothe 46

Saturday, February 20

BOYS BASKETBALL

Division II Sectional Semifinals

Washington 62, Circleville 54

Regular Season

Heath 80, Amanda-Clearcreek 45

Teays Valley 53, Hamilton Township 38

New Boston 94, Green 64

Ironton St. Joe 87, East 34

Eastern 55, Oak Hill 52

Waverly 60, Hillsboro 49

Jackson 62, Chillicothe 43

North Adams 52, Peebles 36

GIRLS BASKETBALL

Division IV Sectional Finals

Notre Dame 66, Whiteoak 21

Green 59, South Gallia 45

Waterford 54, Western 25

South Webster 64, New Boston 47

Peebles 72, Eastern 31

Belpre 64, Symmes Valley 36

Trimble 63, Ironton St. Joe 19

Paint Valley 55, Manchester 38

Regular Season

Piketon 46, Southeastern 42

Unioto 59, Southeastern 55

Friday, February 19

BOYS BASKETBALL

Southeastern 60, Huntington 44

Adena 70, Fairfield 48

Northwest 68, South Webster 33

Minford 56, Eastern 40

Western 56, Clay 37

Peebles 59, Manchester 37

Logan Elm 65, Hamilton Township 32

Canal Winchester 82, Teays Valley 75

GIRLS BASKETBALL

Division I Sectional Finals

Canal Winchester 44, Teays Valley 40

Division II Sectional Finals

McClain 52, River Valley 34

Waverly 53, Jackson 38

Division III Sectional Finals

Eastern Brown 70, Oak Hill 43

Regular Season

Adena 63, Piketon 42

Thursday, February 18

BOYS BASKETBALL

McClain 58, Paint Valley 56 (OT)

Eastern Brown 95, Washington 48

Logan Elm 49, Fairfield Union 43 — Braves win outright MSL-Buckeye title

GIRLS BASKETBALL

Division II Sectional Finals

Sheridan 59, Washington 13

Miami Trace 44, Unioto 30

Warren 48, Hillsboro 31

Fairfield Union 66, Meigs 37

Circleville 38, Logan Elm 25

Division IV Sectional Semifinals

Fayetteville 54, Felicity-Franklin 35

Wednesday, February 17

GIRLS BASKETBALL

Division II Sectional Semifinals

Washington 34, Chillicothe 30

Division III Sectional Finals

Wheelersburg 45, West 36

New Lexington 51, Fairfield 47

North Adams 66, Lynchburg-Clay 47

Adena 47, Northwest 43

Alexander 56, Westfall 32

Division IV Sectional Semifinals

Eastern 70, Clay 48

Ironton St. Joe 37, Southern 46

Regular Season

Notre Dame 57, Paint Valley 30

Teays Valley 71, Amanda-Clearcreek 36

BOYS BASKETBALL

Unioto 60, Southeastern 45

Madison Plains 50, Westfall 34

Notre Dame 56, Ironton St. Joe 44

Peebles 67, Lynchburg-Clay 57

Hamilton Township 52, Circleville 36

Saturday, February 13

BOYS BASKETBALL

Westfall 50, Southeastern 48

Hillsboro 64, Miami Trace 58 (OT) — Indians clinch share of FAC title

Fayetteville 65, Peebles 57

Western 49, Eastern 38

Amanda-Clearcreek 50, Circleville 35

Logan Elm 47, Liberty Union 45 — Braves clinch share of MSL-Buckeye title

Teays Valley 49, Fairfield Union 46

Bloom-Carroll 53, Hamilton Township 25

GIRLS BASKETBALL

Division III Sectional Semifinals

West 48, Southeastern 37

Fairfield 73, Rock Hill 42

Fairland 52, Valley 22

Federal Hocking 70, Piketon 52

North Adams 58, Portsmouth 26

Lynchburg-Clay 51, Ironton 40

Adena 47, Eastern Meigs 39

Northwest 42, Minford 27

Eastern Brown 64, West Union 14

Oak Hill 52, Huntington 33

Alexander 57, Zane Trace 18

Westfall 48, Nelsonville-York 37

Division IV Sectional Finals

Fayetteville 44, Middletown Christian 40

Felicity Franklin 34, Ripley 32

Regular Season

Trimble 77, Unioto 36

South Webster 64, Eastern 46

Miami Trace 57, Hillsboro 46 — Panthers clinch outright FAC title

Chillicothe 50, KIPP Columbus 31

Fairfield Union 69, Hamilton Township 26

Circleville 56, Logan Elm 27

Liberty Union 75, Amanda-Clearcreek 49

Friday, February 12

BOYS BASKETBALL

Zane Trace 56, Southeastern 40

Piketon 60, Huntington 22

Adena 66, Paint Valley 45 — Warriors win outright SVC title

Westfall 51, Unioto 37

McClain 44, Washington 39

Hillsboro 68, East Clinton 54

North Adams 73, Manchester 51

Eastern Brown 72, Lynchburg-Clay 37 — Warriors win outright SHAC title

Ripley 84, West Union 50

Peebles 58, Whiteoak 35

Fayetteville 38, Fairfield 33

Wheelersburg 79, South Webster 48 — Pirates clinch at least share of SOC II title

Waverly 64, Valley 52

Minford 69, Northwest 58

West 62, Oak Hill 37

Western 56, Notre Dame 52

Green 53, Clay 48

Bloom-Carroll 67, Circleville 31

GIRLS BASKETBALL

Huntington 59, Piketon 56

Chillicothe 51, Meigs 50

Circleville 50, Fairfield Union 45

Liberty Union 33, Bloom-Carroll 31

Teays Valley 85, Hamilton Township 30

Thursday, February 11

BOYS BASKETBALL

Logan Elm 61, Teays Valley 48

Liberty Union 73, Grandview Heights 57

Fairfield Union 47, Hamilton Township 31

GIRLS BASKETBALL

Washington 47, Zane Trace 41

Amanda-Clearcreek 60, Hamilton Township 41

Wednesday, February 10

GIRLS BASKETBALL

Zane Trace 45, Adena 43 (OT)

Bloom-Carroll 48, Fairfield Union 38

Liberty Union 71, Amanda-Clearcreek 28

BOYS BASKETBALL

Bloom-Carroll 43, Fairfield Union 32

Tuesday, February 9

BOYS BASKETBALL

Jackson 59, Southeastern 31

Valley 68, Oak Hill 57

Piketon 55, South Point 54 (OT)

Wheelersburg 66, Eastern 28

West 68, South Webster 31

Waverly 67, Northwest 47

Minford 92, New Boston 85

Notre Dame 55, Clay 54

Green 69, Western 63

Logan Elm 101, Circleville 40

GIRLS BASKETBALL

North Adams 53, Ripley 14

Notre Dame 60, Coal Grove 35

Monday, February 8

BOYS BASKETBALL

Zane Trace 63, Huntington 56

Minford 81, Southeastern 51

Notre Dame 81, Rose Hill Christian (Ky.) 75 (OT)

GIRLS BASKETBALL

Southeastern 55, Huntington 41

Adena 40, Unioto 33 — Warriors clinch outright SVC title

McClain 50, Hillsboro 27

New Hope Christian 62, Chillicothe 53

West 52, Minford 26

Ironton St. Joe 60, East 39

Symmes Valley 68, Clay 41

Vinton County 47, North Adams 35

Whiteoak 48, Ripley 44

Lynchburg-Clay 67, West Union 33

Peebles 71, Fayetteville 40

Bloom-Carroll 41, Teays Valley 36

Fairfield Union 56, Logan Elm 25

Saturday, February 6

GIRLS BASKETBALL

Huntington 56, Piketon 34

Unioto 68, Athens 31

Southeastern 58, Federal Hocking 49 / Lynchburg-Clay 54, Southeastern 44

Chillicothe 52, Jackson 48

Miami Trace 45, Washington 31 — Panthers clinch share of FAC title

Wheelersburg 57, Northwest 48

Waverly 68, Eastern 57

Symmes Valley 54, Ironton St. Joe 38

New Boston 69, Western 56

Notre Dame 59, Clay 20

Fairfield 70, East Clinton 66

Peebles 111, West Union 33

Liberty Union 41, Logan Elm 25

Teays Valley 45, Fairfield Union 41

BOYS BASKETBALL

Jackson 68, Chillicothe 42

Hillsboro 71, McClain 47

Miami Trace 71, Washington 54

Piketon 57, Zane Trace 52

South Gallia 42, Westfall 40

Minford 59, North Adams 57 (2OT)

Waverly 59, Oak Hill 34

Symmes Valley 78, East 35

West 98, Green 58

Ironton St. Joe 54, Western 45

Eastern Brown 70, Warren 47

Whiteoak 67, Peebles 46

Cincinnati Hills Christian Academy 70, Fayetteville 60

Felicity-Franklin 69, Manchester 39

Circleville 57, Hamilton Township 43

Teays Valley 46, Fairfield Union 44

Friday, February 5

BOYS BASKETBALL

Adena 60, Zane Trace 44

Piketon 58, Paint Valley 37

Huntington 32, Westfall 28

Hillsboro 62, Blanchester 47

North Adams 61, Lynchburg-Clay 53

Eastern Brown 74, West Union 41

Waverly 57, Wheelersburg 47 (OT)

South Webster 58, Oak Hill 34

Peebles 67, Fairfield 60 (OT)

Valley 56, Minford 53

West 58, Eastern 39

New Boston 61, Notre Dame 60 (OT) — Tigers clinch outright SOC I title

Western 67, East 26

Symmes Valley 80, Green 79

Ironton St. Joe 58, Clay 36

Fayetteville 54, Manchester 32

Logan Elm 69, Amanda-Clearcreek 50

Bloom-Carroll 55, Teays Valley 38

Fairfield Union 43, Hamilton Township 33

GIRLS BASKETBALL

North Adams 61, West Union 28

Thursday, February 4

GIRLS BASKETBALL

Paint Valley 68, Unioto 48

Huntington 45, Zane Trace 41

Westfall 37, Westfall 28

Waverly 43, Valley 31

Northwest 45, Minford 42

Wheelersburg 85, Eastern 25

West 62, Oak Hill 55

Jackson 44, Nelsonville-York 35

Peebles 45, North Adams 44

Lynchburg-Clay 62, Fayetteville 59

Eastern Brown 76, West Union 33

Fairfield 73, Ripley 23

Notre Dame 72, Western 42

Symmes Valley 55, New Boston 39

Bloom-Carroll 45, Logan Elm 40

Liberty Union 58, Fairfield Union 40

BOYS BASKETBALL

Washington 56, Chillicothe 55

New Boston 56, Ironton St. Joe 46

Bloomingdale Baptist (W. Va.) 52, East 42

Wednesday, February 3

GIRLS BASKETBALL

Westfall 40, Huntington 38

Minford 54, Waverly 50

Oak Hill 72, Eastern 35

West 74, Ironton St. Joe 24

Marysville 64, Chillicothe 40

Fairfield 71, West Union 47

Eastern Brown 81, Whiteoak 27

Western 53, East 20

Notre Dame 54, Symmes Valley 24

Miami Trace 37, McClain 31

BOYS BASKETBALL

Notre Dame 51, Northwest 37

Wheelersburg 65, Minford 42

Jackson 60, Meigs 42

Westfall 55, Circleville 43

Manchester 48, Clay 41

Teays Valley 67, Amanda-Clearcreek 37

Fairfield Union 54, Liberty Union 53

Tuesday, February 2

BOYS BASKETBALL

Whiteoak 71, Lynchburg-Clay 55

Peebles 57, West Union 54

Waverly 68, Eastern 30

Monday, February 1

GIRLS BASKETBALL

Paint Valley 56, New Boston 31

West 52, South Webster 37

Oak Hill 54, Valley 39

Logan 51, Chillicothe 42

BOYS BASKETBALL

Bloom-Carroll 50, Columbus DeSales 49

Saturday, January 30

GIRLS BASKETBALL

Adena 56, Huntington 51 (2OT) — Warriors clinch share of SVC title

New Hope Christian 46, Westfall 28

McClain 44, Waverly 23

Washington 30, Logan Elm 21

Paint Valley 47, Piketon 32

Eastern Brown 44, North Adams 37

Miami Trace 57, Unioto 44

Minford 39, South Point 34

Russell (Ky.) 68, Wheelersburg 52

South Webster 52, Northwest 43

West 71, Eastern 36

Symmes Valley 61, Green 48

Notre Dame 63, New Boston 31

Fairview (Ky.) 34, East 29

Peebles 62, Fairland 57

BOYS BASKETBALL

Wheelersburg 76, Jackson 50

Miami Trace 53, Washington 35

Hillsboro 53, Western Brown 50

St. Charles 68, Chillicothe 43

Adena 48, Unioto 42

Paint Valley 56, Westfall 53

Waverly 72, Eastern 24

Valley 58, Oak Hill 24

South Webster 45, Clay 23

West 43, Portsmouth 42

Bloomingdale Baptist (Ky.) 65, East 53

Green 69, Fairview (Ky.) 67

Fairfield 61, Manchester 30

Bloom-Carroll 64, Circleville 32

Teays Valley 58, Amanda-Clearcreek 51

Friday, January 29

BOYS BASKETBALL

Jackson 67, Washington 41

McClain 55, Chillicothe 52

Hillsboro 73, Miami Trace 54

Adena 69, Huntington 38

Unioto 64, Paint Valley 27

Waverly 67, Oak Hill 55

Valley 67, Eastern 49

Green 64, Notre Dame 63

Clay 68, East 27

New Boston 77, Western 57

Greenup County (Ky.) 49, Symmes Valley 47

Lynchburg-Clay 65, West Union 53

Eastern Brown 88, Manchester 34

Whiteoak 44, Fayetteville 37

Peebles 57, Fairfield 54

Liberty Union 79, Circleville 47

Fairfield Union 54, Logan Elm 52

GIRLS BASKETBALL

Coal Grove 59, Huntington 55

Fayetteville 83, Felicity Franklin 41

Thursday, January 28

GIRLS BASKETBALL

Paint Valley 64, Piketon 33

Wheelersburg 68, Waverly 30

Logan Elm 38, Amanda-Clearcreek 34

BOYS BASKETBALL

Logan Elm 46, Amanda-Clearcreek 19

Wednesday, January 27

GIRLS BASKETBALL

Waverly 59, Valley 38

Gallia Academy 37, Huntington 34

McClain 53, Chillicothe 37

Jackson 28, Washington 24

North Adams 40, Lynchburg-Clay 37

Northwest 45, West Union 24

Manchester 61, Clay 28

Chesapeake 48, New Boston 24

Teays Valley 38, Hamilton Township 23

Amanda-Clearcreek 53, Fairfield Christian 42

BOYS BASKETBALL 

New Boston 75, Greenup County (Ky.) 64

Jackson 47, Minford 44

Tuesday, January 26

GIRLS BASKETBALL

Zane Trace 52, Piketon 32

Westfall 47, Paint Valley 45

Circleville 60, Hamilton Township 19

Fairfield Union 59, Logan Elm 40

BOYS BASKETBALL

Hillsboro 64, Chillicothe 54

Huntington 39, Clay 34

Valley 74, Paint Valley 45

North Adams 64, Fairfield 39

Georgetown 63, Lynchburg-Clay 51

Whiteoak 62, Ripley 58

Eastern 53, South Webster 40

Waverly 62, Minford 59

West 54, Northwest 46

Teays Valley 61, Circleville 38

Bloom-Carroll 60, Liberty Union 53

Amanda-Clearcreek 48, Fairfield Union 44

Monday, January 25

GIRLS BASKETBALL

Wheelersburg 51, Minford 22

Eastern Brown 63, Lynchburg-Clay 45

North Adams 69, West Union 25

Fairfield 67, Manchester 48

Northwest 57, South Webster 40

Ironton St. Joe 52, Clay 34

BOYS BASKETBALL

Wellston 59, Oak Hill 45

Ripley 66, Miami Valley Christian Academy 58

Saturday, January 23

GIRLS BASKETBALL

Waverly 59, Hillsboro 44

Miami Trace 58, Chillicothe 36

Notre Dame 46, Oak Hill 28

Jackson 35, South Point 25

Westfall 51, Piketon 30

North Adams 49, Southeastern 29

Paint Valley 54, Ripley 19

Fairfield 42, Minford 39

Peebles 73, Eastern Meigs 41

Western Brown 58, McClain 57

Wheelersburg 53, Mercy McAuley 52

Eastern Brown 71, Trotwood-Madison 45

Lynchburg-Clay 34, Clinton-Massie 23

Fayetteville 61, Manchester 47

Felicity Franklin 60, West Union 49

South Webster 82, Clay 45

Symmes Valley 51, East 33

Circleville 60, Amanda-Clearcreek 37

Bloom-Carroll 67, Lakewood Hebron 49

BOYS BASKETBALL

Miami Trace 54, Chillicothe 39

McClain 61, Circleville 46

Piketon 59, Zane Trace 36

Hillsboro 69, Unioto 59

Waverly 82, Bishop Ready 79

Wheelersburg 66, South Point 44

South Webster 71, Valley 64

Northwest 43, Oak Hill 35

West 72, Notre Dame 40

Fairfield 72, Paint Valley 60

Felicity-Franklin 61, West Union 49

Fayetteville 75, Ripley 62

Friday, January 22

BOYS BASKETBALL

Unioto 49, Piketon 46

Adena 45, Westfall 28

Southeastern 60, Paint Valley 57

Hillsboro 73, Jackson 64

Washington 67, Chillicothe 62

McClain 38, Miami Trace 32

Eastern Brown 50, North Adams 46

Lynchburg-Clay 61, Ripley 60

Wheelersburg 62, West 43

Minford 45, South Webster 32

Valley 52, Northwest 33

Clay 47, Symmes Valley 45

GIRLS BASKETBALL

Lynchburg-Clay 93, West Union 89

Thursday, January 21

GIRLS BASKETBALL

Zane Trace 48, Southeastern 36

Adena 43, Paint Valley 25

Unioto 62, Westfall 51

North Adams 49, Fayetteville 32

Peebles 75, Manchester 26

Eastern Brown 74, Ripley 25

Fairfield 80, Whiteoak 20

Waverly 48, Oak Hill 47

Minford 43, Valley 30

Wheelersburg 52, Northwest 37

Notre Dame 72, East 20

New Boston 34, Ironton St. Joe 33

Wednesday, January 20

GIRLS BASKETBALL

MIami Trace 44, Jackson 36

Washington 40, Chillicothe 35

Northwest 58, Whiteoak 34

South Webster 46, Ironton St. Joe 31

Notre Dame 48, Ashland Blazer (Ky.) 41

North Adams 44, Eastern Brown 40

BOYS BASKETBALL

Waverly 61, Jackson 49

Eastern Brown 68, Ripley 35

Tuesday, January 19

GIRLS BASKETBALL

Westfall 48, Zane Trace 42

Southeastern 56, Paint Valley 45

Unioto 71, Piketon 39

BOYS BASKETBALL

Notre Dame 58, Oak Hill 32

Adena 44, Zane Trace 37

Hillsboro 54, McClain 34

North Adams 72, Southeastern 51

Whiteoak 61, Fairfield 53

Wheelersburg 56, Valley 33

Waverly 64, South Webster 45

Northwest 44, Eastern 39

Monday, January 18

GIRLS BASKETBALL

Fairland 64, Zane Trace 36

Waverly 59, Minford 41

Wheelersburg 51, Oak Hill 38

Miami Trace 41, Wilmington 31

McClain 45, Hillsboro 33

Jackson 36, Chillicothe 35

Whiteoak 49, Clay 30

Rose Hill Christian (Ky.) 45, East 32

Western 46, New Boston 37

Fairfield 60, Fayetteville 37

BOYS BASKETBALL

Wilmington 74, Washington 53

Logan Elm 63, Westfall 38

Saturday, January 16

GIRLS BASKETBALL

Jackson 44, Hillsboro 33

Washington 46, Chillicothe 35

McClain 41, Miami Trace 40 (OT)

Adena 52, East Clinton 35

Southeastern 56, Zane Trace 49

South Webster 59, Valley 31

Wheelersburg 53, Waverly 35

Cincinnati Oak Hills 58, Unioto 44

Eastern Brown 35, Sycamore 34

Lakota West 74, Circleville 43

Batavia at Lynchburg-Clay, 12:30 p.m.

Minford 49, New Boston 31

Rose Hill Christian (Ky.) 45, Ironton St. Joe 31

Fairland 59, Fairfield 55

Notre Dame 66, Trimble 58

Peebles 55, Alexander 50

BOYS BASKETBALL

Unioto 50, Zane Trace 38

Adena 49, Piketon 39

Westfall 54, Southeastern 44

Paint Valley 51, Huntington 49

Jackson 37, Logan 34

Wheelersburg 66, Portsmouth 41

Heath 53, Waverly 47

South Webster 71, Oak Hill 63

Northwest 60, East 17

New Boston 93, Southern 42

Green 76, Symmes Valley 65

Ironton St. Joe 67, Coal Grove 60

Eastern Brown 54, South Point 40

North Adams 59, Georgetown 57

Friday, January 15

BOYS BASKETBALL

Zane Trace 58, Paint Valley 43

Adena 62, Southeastern 41

Unioto 49, Huntington 34

Piketon 52, Westfall 34

Hillsboro 74, Washington 49

Northwest 54, Oak Hill 37

West 58, Waverly 57

Notre Dame 59, Symmes Valley 44

New Boston 75, Clay 44

Green 68, East 32

Eastern Brown 81, Lynchburg-Clay 39

Ripley at West Union, 7:30 p.m.

Fayetteville 45, Fairfield 43 (OT)

GIRLS BASKETBALL

Liberty Union 44, Teays Valley 40

Thursday, January 14

GIRLS BASKETBALL

Unioto 64, Zane Trace 34

Paint Valley 57, Huntington 48

Westfall 49, Southeastern 46 (OT)

Oak Hill 49, Eastern 35

Wheelersburg 62, West 43

South Webster 53, Wheelersburg 34

Northwest 41, Valley 21

Notre Dame 63, Ironton St. Joe 20

Green 60, New Boston 31

East 33, Clay 31

North Adams 52, Manchester 34

Peebles 65, Ripley 13

Fayetteville 52, Whiteoak 28

Wednesday, January 13

GIRLS BASKETBALL

McClain 33, Jackson 28

Miami Trace 48, Chillicothe 41

Hillsboro 35, Washington 34

Lynchburg-Clay 56, Fayetteville 43

Manchester 67, Whiteoak 32

Oak Hill 64, Wellston 34

New Boston 40, Clay 35

Ironton St. Joe 68, East 26

Circleville 43, Bloom-Carroll 38

Tuesday, January 12

GIRLS BASKETBALL

Paint Valley 58, Zane Trace 52

Adena 47, Westfall 36

Huntington 53, Unioto 50

BOYS BASKETBALL

Chillicothe 40, Vinton County 36

Piketon 50, Southeastern 29

McClain 39, Westfall 31

Adena 55, Washington 34

West Union 52, Huntington 46

Hillsboro 55, Fairfield 51 (OT)

Notre Dame 37, Clay 34

New Boston 90, East 27

Green 69, Ironton St. Joe 59

Minford 50, Northwest 45

West 64, Oak Hill 36

Wheelersburg 77, South Webster 46

Peebles 57, Felicity-Franklin 55

Eastern Brown 51, Whiteoak 35

North Adams 46, Fayetteville 38

Lynchburg-Clay 77, Manchester 39

Monday, January 11

GIRLS BASKETBALL

Waverly 50, South Webster 49 (OT)

Oak Hill 40, Minford 25

Wheelersburg 78, Valley 40

Jackson 43, Hillsboro 27

Circleville 58, Chillicothe 25

McClain 45, Clinton-Massie 40

North Adams 45, Fairfield 33

Lynchburg-Clay 75, Whiteoak 40

Ripley 53, Manchester 43

Eastern Brown 65, Fayetteville 28

Northwest 60, Eastern 39

Notre Dame 71, New Boston 27

Green 73, East 24

Saturday, January 9

GIRLS BASKETBALL

Miami Trace 45, Jackson 36

Hillsboro 65, Chillicothe 51

Washington 40, McClain 37

Huntington 51, New Boston 34

Paint Valley 70, Whiteoak 31

Western Brown 60, Lynchburg-Clay 53 (OT)

Green 49, Rose Hill Christian (Ky.) 27

Gallia Academy 39, Ironton St. Joe 35

Southeastern 62, Manchester 57

South Webster 69, Eastern 40

Wheelersburg 65, Minford 43

Waverly 51, Northwest 37

North Adams 51, Zane Trace 33

Peebles 59, Eastern Brown 51

BOYS BASKETBALL

Piketon 59, Huntington 32

Unioto 52, Westfall 23

Adena 64, Paint Valley 41

Gallia Academy 57, Southeastern 55

Western Brown 73, Lynchburg-Clay 62

Portsmouth 61, West Union 56

Whiteoak 60, East Clinton 53

Notre Dame 64, Rose Hill Christian (Ky.) 51

Symmes Valley 67, Clay 40

Ironton St. Joe 59, South Webster 40

Wheelersburg 78, Northwest 31

Waverly 53, Minford 44

Oak Hill 51, Eastern 50

Western 67, Manchester 45

Felicity-Franklin 50, Fayetteville 48

Fairland 39, Eastern Brown 38

Coal Grove 59, Peebles 46

South Point 52, North Adams 39

Friday, January 8

BOYS BASKETBALL

Piketon 53, Paint Valley 35

Unioto 62, Southeastern 38

Westfall 65, Huntington 49

Jackson 57, Miami Trace 39

Hillsboro 67, Chillicothe 57

McClain 60, Washington 30

Wheelersburg 90, Eastern 30

West 48, South Webster 36

Waverly 65, Northwest 42

Minford 86, Oak Hill 49

Western 57, Notre Dame 54

Clay 51, Green 48

New Boston 61, Symmes Valley 49

Ironton St. Joe 61, East 28

Peebles 64, Ripley 54

North Adams 61, Lynchburg-Clay 53

Eastern Brown 83, West Union 24

Fairfield 65, Whiteoak 59

Fayetteville 71, Manchester 65

GIRLS BASKETBALL

North Adams 67, Bethel-Tate 48

Thursday, January 7

GIRLS BASKETBALL

Adena 31, Southeastern 25

Paint Valley 66, Unioto 59

Huntington 55, Zane Trace 52

Waverly 56, West 47

Northwest 45, Oak Hill 32

Minford 60, Eastern 33

New Boston 61, East 27

Green 42, Ironton St. Joe 26

Jackson 44, Athens 32

Chillicothe 43, Fisher Catholic 41

North Adams 59, Whiteoak 10

Lynchburg-Clay 51, Ripley 48

Fayetteville 64, West Union 40

Fairfield 59, Peebles 57 (OT)

Eastern Brown 69, Manchester 31

Wednesday, January 6 

GIRLS BASKETBALL

McClain 55, Chillicothe 44

Peebles 76, Fayetteville 65

Whiteoak 51, East 26

BOYS BASKETBALL

Miami Trace 53, Circleville 43

West 44, Northwest 27

Tuesday, January 5

GIRLS BASKETBALL

Adena 43, Zane Trace 38

Southeastern 54, Unioto 45

Westfall 41, Huntington 38

North Adams 51, Miami Trace 40

Ripley 51, New Richmond 46

BOYS BASKETBALL

Lynchburg-Clay 53, Huntington 50

Paint Valley 57, Peebles 49

Piketon 63, West Union 43

Lancaster 65, Chillicothe 51

Fairfield 50, Washington 43

McClain 64, Whiteoak 40

Hillsboro 70, Clermont Northeastern 37

Westfall 51, New Hope Christian 33

Wheelersburg 60, Waverly 51

Minford 53, Valley 52

West 49, Eastern 39

Notre Dame 62, Green 59

Clay 40, East 34

New Boston 62, Western 42

Symmes Valley 56, Ironton St. Joe 55

Eastern Brown 56, Fayetteville 38

Jackson 56, North Adams 55

Ripley 73, Oyler 62

Monday, January 4

GIRLS BASKETBALL

Wheelersburg 72, South Webster 52

Oak Hill 56, West 48

Northwest 32, Minford 30

Lynchburg-Clay 61, Hillsboro 44

Eastern Brown 61, Nelsonville-York 19

Notre Dame 58, Western 33

Fayetteville 71, Miami Valley Christian 29

Mason County (Ky) 51, Manchester 34

Fairfield 55, Washington 44

Saturday, January 2

GIRLS BASKETBALL

Vinton County 84, Huntington 47

Paint Valley 56, Southeastern 45

Fairfield 64, McClain 45

Circleville 54, Jackson 40

Westfall 38, Bishop Ready 34

Berne Union 44, Notre Dame 28

Chesapeake 59, Ironton St. Joe 29

Peebles 87, Whiteoak 18

South Webster 60, Minford 31

Ripley 51, West Union 47

BOYS BASKETBALL

McClain 42, Fairfield 34

Unioto 55, Adena 45

Southeastern 53, Huntington 31

Westfall 50, Paint Valley 47

Waverly 57, Fairfield Union 52

South Webster 54, Northwest 47

Eastern Brown 46, Hillsboro 37

Whiteoak 66, Fayetteville 44

Ironton St. Joe 43, Western 40

Felicity-Franklin 67, West Union 57

Wednesday, December 30

GIRLS BASKETBALL

Waverly 65, Zane Trace 43

McClain 55, Adena 48

Lynchburg-Clay 55, Paint Valley 26

Coal Grove 75, Jackson 56

Hillsboro 59, Blanchester 24

Notre Dame 67, Northwest 43

Vinton County 63, Wheelersburg 45

West 52, Valley 41

Oak Hill 45, Minford 44 (2OT)

Green 39, Western 32

Georgetown 62, Ripley 27

Eastern Brown 63, Western Brown 61 (OT)

Peebles 79, Manchester 38

BOYS BASKETBALL

Paint Valley 64, Lynchburg-Clay 49

Piketon 76, Trimble 49

Georgetown 75, Fayetteville 33

Eastern Brown 72, Western Brown 62

New Boston 75, Notre Dame 49

West 61, Western 45

Symmes Valley 65, East 39

Fairfield 55, Manchester 52

Tuesday, December 29

BOYS BASKETBALL

River Valley 66, Oak Hill 44

North Adams 62, Zane Trace 51

Adena 64, McClain 40

Vinton County 69, Southeastern 50

Wheelersburg 71, Huntington 32

Hillsboro 68, Clinton-Massie 54

Unioto 69, Circleville 29

Whiteoak 58, Northwest 54

South Webster 63, Belpre 44

Piketon 57, Western 47

South Point 65, New Boston 44

Valley 66, Clay 36

New Hope Christian 51, Eastern 44

Coal Grove 83, Green 61

South Gallia 69, East 19

Ironton St. Joe 53, Rock Hill 26

Western Brown 59, Fayetteville 39

Eastern Brown 50, Georgetown 35

GIRLS BASKETBALL

Westfall 43, Central Crossing 27

South Webster 72, Belpre 56

South Gallia 58, East 17

Western Brown 78, Ripley 21

Eastern Brown 67, Georgetown 30

Monday, December 28

GIRLS BASKETBALL

Eastern 59, Western 46

Waverly 53, Piketon 37

Oak Hill 55, River Valley 48

Southeastern 51, Minford 34

Valley 54, Clay 46

Chesapeake 61, Symmes Valley 52

BOYS BASKETBALL

Notre Dame 60, Rock Hill 45

Saturday, December 26

GIRLS BASKETBALL

Piketon 48, Eastern 45

Waverly 58, Western 41

Oak Hill 67, South Webster 63 (2OT)

BOYS BASKETBALL

West 45, Ironton St. Joe 40

Wednesday, December 23

GIRLS BASKETBALL

South Webster 65, Jackson 64 (OT)

Hillsboro 57, Paint Valley 52 (2OT)

Northwest 49, Rock Hill 21

Symmes Valley 46, Green 45

Manchester 55, New Boston 34

BOYS BASKETBALL

Adena 63, Chesapeake 48

Minford 58, Oak Hill 39

Tuesday, December 22

GIRLS BASKETBALL

Peebles 67, Southeastern 47

Unioto 37, Piketon 32

Notre Dame 69, East 15

Fairfield 55, South Point 26

BOYS BASKETBALL

McClain 52, Lynchburg-Clay 29

Piketon 58, Whiteoak 33

Vinton County 86, Westfall 66

Eastern Brown 55, Zane Trace 26

Huntington 63, Circleville 60

Hillsboro 66, Paint Valley 53

Wheelersburg 42, Minford 34

West 61, Valley 38

Notre Dame 83, Manchester 67

Ironton St. Joe 71, Green 40

New Boston 66, Clay 29

Monday, December 21

GIRLS BASKETBALL

Wheelersburg 79, Eastern 34

Oak Hill 44, Valley 24

Jackson 42, Minford 34

Coal Grove 73, Symmes Valley 35

Peebles 81, Lynchburg-Clay 39

Eastern Brown 61, Adena 32

Georgetown 82, West Union 52

Manchester 70, Whiteoak 36

BOYS BASKETBALL

New Boston 90, East 17

Saturday, December 19

BOYS BASKETBALL

Unioto 50, Zane Trace 40

Adena 46, Piketon 26

Paint Valley 60, Huntington 44

Eastern 51, West Union 40

Belpre 67, Clay 35

New Boston 74, Whiteoak 55

Green 76, Southern 56

Fairfield 53, East Clinton 50 (OT)

Eastern Brown 55, Ripley 33

GIRLS BASKETBALL

Coal Grove 56, Southeastern 55

Huntington 54, Paint Valley 40

Piketon 54, Eastern 51

Westfall 47, Madison Plains 26

Belpre 62, Clay 32

Symmes Valley 65, Western 48

McClain 73, Lynchburg-Clay 63 (OT)

Williamsburg 68, Fairfield 30

Northwest 47, Oak Hill 40 (OT)

Friday, December 18

BOYS BASKETBALL

Zane Trace 45, Westfall 29

Adena 75, Huntington 42

Unioto 79, Paint Valley 41

North Adams 63, Ripley 52

West Union 60, Lynchburg-Clay 45

Eastern Brown 65, Peebles 43

Minford 78, West 50

Valley 70, Eastern 38

Wheelersburg 70, Oak Hill 42

Ironton St. Joe 55, Clay 25

Western 73, East 22

New Boston 68, Wellston 38

GIRLS BASKETBALL

Miami Trace 44, Washington 29

Thursday, December 17

GIRLS BASKETBALL

Unioto 60, Zane Trace 45

Adena 49, Piketon 28

Southeastern 68, Westfall 60 (2OT)

Eastern Brown 62, Lynchburg-Clay 45

Manchester 47, West Union 35

Fairfield 73, Whiteoak 24

Valley 42, Minford 30

West 69, Eastern 29

Notre Dame 69, Green 27

Symmes Valley 58, Ironton St. Joe 39

Wednesday, December 16

GIRLS BASKETBALL

McClain 60, Blanchester 36

Wilmington 33, Washington 32

Fairfield Union 58, Miami Trace 39

Northwest 54, Eastern 37

BOYS BASKETBALL

West 55, Minford 53

Tuesday, December 15

GIRLS BASKETBALL

Piketon 50, Zane Trace 32

Adena 50, Unioto 40

Southeastern 49, Huntington 42

Paint Valley 47, Westfall 32

BOYS BASKETBALL

Wheelersburg 89, Oak Hill 39

Adena 63, Valley 44

Batavia 51, North Adams 43

Fairfield 55, Lynchburg-Clay 51

Eastern 39, South Webster 34

Western 74, Green 61

New Boston 70, West Union 37

Monday, December 14

GIRLS BASKETBALL

Waverly 59, Eastern 26

Miami Trace 61, Madison Plains 28

Eastern Brown 70, Fairfield 39

West 69, Minford 48

Ironton St. Joe 44, Clay 35

West Union 59, Whiteoak 26

Lynchburg-Clay 57, Manchester 37

Saturday, December 12

GIRLS BASKETBALL

Jackson 41, Washington 32

Olentangy Berlin 58, Unioto 49

Huntington 82, West Union 69

Miami Trace 61, Hillsboro 31

South Gallia 67, Symmes Valley 54

BOYS BASKETBALL

Zane Trace 65, Huntington 41

Unioto 53, Piketon 35

Adena 64, Westfall 39

Paint Valley 57, Southeastern 53

Batavia 58, Lynchburg-Clay 41

Eastern Brown 48, Fairfield 29

Waverly 62, Miami Trace 35

Minford 48, Whiteoak 46

Rock Hill 71, Green 55

South Gallia 73, Clay 35

Peebles 59, Western 50

Friday, December 11

BOYS BASKETBALL

Jackson 65, Hillsboro 53

Zane Trace 60, Paint Valley 48

McClain 52, Miami Trace 36

Piketon 47, Westfall 30

Adena 68, Southeastern 37

Unioto 68, Huntington 35

Chesapeake 70 Lynchburg-Clay 52

Whiteoak 62, West Union 56

Wheelersburg 69, West 42

Ripley 69, Williamsburg 67 (OT)

Eastern Brown 65, North Adams 43

South Webster 53, Minford 47

Valley 56, Northwest 37

Western 70, Clay 22

New Boston 102, Green 75

Thursday, December 10

GIRLS BASKETBALL

Oak Hill 46, Waverly 38

South Webster 47, West 43

Adena 56, Paint Valley 44

Westfall 47, Unioto 45

North Adams 66, Lynchburg-Clay 41

Fairfield 47, Manchester 42

Fayetteville 55, Hillsboro 41

Symmes Valley 61, Clay 36

New Boston 47, Ironton St. Joe 35

Wednesday, December 9

GIRLS BASKETBALL

Eastern Brown 75, Goshen 40

Tuesday, December 8

GIRLS BASKETBALL

Westfall 38, Zane Trace 27

Adena 52, Huntington 44

BOYS BASKETBALL

Jackson 63, McClain 51

Zane Trace 53, Vinton County 44

Adena 50, Miami Trace 43

Hillsboro 67, Washington 40

Western 61, Paint Valley 54

Whiteoak 71, Lynchburg-Clay 54

Amanda-Clearcreek 56, Westfall 44

Fairfield 53, West Union 50

Wheelersburg 65, Valley 60

Eastern Brown 61, Georgetown 45

Waverly 62, South Webster 50

Northwest 50, Eastern 47 (2OT)

Notre Dame 72, Symmes Valley 65

Monday, December 7

GIRLS BASKETBALL

Wheelersburg 70, Oak Hill 38

Goshen 71, Hillsboro 50

Eastern Brown 68, West Union 18

West 43, Northwest 37

Notre Dame 59, Ironton St. Joe 26

Western 54, Clay 39

Fairfield 73, Fayetteville 50

Peebles 77, Whiteoak 37

Saturday, December 5

GIRLS BASKETBALL

Waverly 54, Jackson 35

Coal Grove 41, Oak Hill 39

Westfall 47, Logan Elm 45

Adena 43, Washington 21

Paint Valley 48, Belpre 45

Piketon 68, Whiteoak 18

Eastern Brown 76, Georgetown 29

New Boston 57, Chesapeake 52

Ironton 46, Zane Trace 43

BOYS BASKETBALL

McClain 68, Vinton County 49

Piketon 72, Manchester 51

Fairland 51, Zane Trace 40

Northwest 49, Huntington 38

North Adams 60, Eastern 34

East Clinton 60, Fayetteville 55

Miami Trace 55, Unioto 46 (OT)

South Gallia 68, Symmes Valley 58

Worthington Christian 47, Adena 41

Friday, December 4

BOYS BASKETBALL

Jackson 40, Miami Trace 28

Wellston 47, Huntington 44

North Adams 83, West Union 44

Whiteoak 65, Manchester 61

New Miami 55, Fayetteville 48

Valley 57, South Webster 37

Waverly 75, West 44

Minford 75, Eastern 52

New Boston 62, Coal Grove 54

Symmes Valley 60, Western 49

Thursday, December 3

BOYS BASKETBALL

Worthington Christian 58, Unioto 46

Fairland 71, Piketon 44

GIRLS BASKETBALL

Wheelersburg 50, West 46

Northwest 34, Valley 26

Paint Valley 59, Zane Trace 44

Adena 57, Westfall 31

Southeastern 43, Piketon 39

Unioto 48, Huntington 46

Ripley 55, North Adams 53

Notre Dame 68, Symmes Valley 31

New Boston 65, Clay 47

Western 40, Ironton St. Joe 35

Green 66, East 25

Wednesday, December 2

GIRLS BASKETBALL

Waverly 46, South Webster 40

McClain 47, Jackson 33

Hillsboro 44, Washington 39

Fairfield 75, East Clinton 65

Westfall 50, Amanda-Clearcreek 44

Tuesday, December 1

BOYS BASKETBALL

Oak Hill 68, Clay 64

McClain 44, Zane Trace 41

Adena 71, East Clinton 40

Piketon 52, Valley 50

South Webster 69, Green 49

GIRLS BASKETBALL

Trimble 55, Southeastern 46

Fayetteville 48, Batavia 38

Monday, November 30

GIRLS BASKETBALL

Wheelersburg 65, Valley 27

Unioto 37, Jackson 35

Fairfield 50, Lynchburg-Clay 39

Eastern Brown 61, Ripley 31

Notre Dame 71, Clay 26

New Boston 67, East 21

Saturday, November 28

GIRLS BASKETBALL

McClain 66, Washington 14

Miami Trace 57, London 42

Ripley 54, Georgetown 49

Coal Grove 51, West 39

BOYS BASKETBALL

Georgetown 77, Ripley 60

South Webster 53, Notre Dame 42

Southeastern 61, Western 50

Fayetteville 49, Bethel-Tate 48

Friday, November 27

BOYS BASKETBALL

Paint Valley 75, Clay 38

Hillsboro 64, Wilmington 47

GIRLS BASKETBALL

Westfall 38, Washington 32

Wednesday, November 25

BOYS BASKETBALL

South Gallia 63, Oak Hill 48

Unioto 58, McClain 32

GIRLS BASKETBALL

Adena 46, Hillsboro 36

Tuesday, November 24

GIRLS BASKETBALL

Vinton County 85, Jackson 26

Paint Valley 52, Western 25

Eastern Brown 45, Miami Trace 42

Portsmouth 39, Whiteoak 33

Monday, November 23

GIRLS BASKETBALL

West 51, Waverly 44

McClain 72, Unioto 47

Adena 74, Clay 31

Ripley 45, Lynchburg-Clay 37

South Webster 49, Valley 36

Minford 51, Eastern 38

Rock Hill 44, New Boston 31

Saturday, November 21

GIRLS BASKETBALL

McClain 57, Greenview 40

Piketon 36, Western 19

Felicity-Franklin 50, Whiteoak 24

Notre Dame 54, South Webster 50

Northwest 53, Clay 21

Friday, November 20

GIRLS BASKETBALL

Zane Trace 49, New Hope Christian 37

Chillicothe 54, Lancaster 21

East Clinton 47, Hillsboro 29

Jackson 52, River Valley 47

West 67, Rock Hill 35