Southern Ohio Scoreboard

See a mistake? Email corrections or scores to sosportsauthority@gmail.com.

Saturday, October 19

VOLLEYBALL

Division II Sectional Finals

Sheridan 3, Washington 0

Gallia Academy 3, Waverly 0 (25-19, 25-15, 25-16)

Vinton County 3, Unioto 2 (25-27, 25-14, 21-25, 25-23, 15-13)

Division III Sectional Finals

Adena 3, Piketon 0 (25-6, 25-7, 25-20)

Zane Trace 3, Eastern Meigs 0 (25-4, 25-15, 25-6)

Westfall 3, Federal Hocking 0 (25-7, 25-10, 25-19)

Minford 3, Chesapeake 0 (25-14, 25-11, 25-13)

Huntington 3, Lynchburg-Clay 1 (25-20, 23-25, 25-15, 25-11)

Ironton 3, Oak Hill 2 (23-25, 25-20, 20-25, 25-20, 15-10)

Wheelersburg 3, Portsmouth (25-16, 25-14, 25-11)

Northwest 3, Fairfield 1 (25-17, 23-25, 25-11, 25-22)

Southeastern 3, Alexander 1 (25-22, 20-25, 25-17, 25-15)

BOYS SOCCER

Division II Sectional Finals

Jackson 3, Miami Trace 1

Marietta 6, Hillsboro 1

Athens 5, McClain 3

Division III District Semifinals

South Webster 6, Peebles 0

Wheelersburg 3, Valley 2

Lynchburg-Clay vs. Minford at Waverly, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Division II Sectional Finals

Fairfield Union 8, Wheelersburg 1

Unioto 5, Miami Trace 0

Chillicothe 4, Hillsboro 0

Warren 1, Waverly 0

Friday, October 18

FOOTBALL

Southeastern 28, Unioto 21

Adena 42, Huntington 0

Paint Valley 34, Zane Trace 0

Piketon 48, Westfall 34

Chillicothe 44, McClain 14

Jackson 48, Miami Trace 19

Washington 27, Hillsboro 21

Eastern 41, Notre Dame 0

Northwest 67, Green 32

Symmes Valley 39, East 8

Wheelersburg 42, Waverly 28

Oak Hill 17, Minford 14

Valley 20, West 17

Thursday, October 17

VOLLEYBALL

Division IV Sectional Finals

South Webster 3, Belpre 0 (25-16, 25-11, 25-15)

Clay 3, Manchester 1 (25-11, 14-25, 25-17, 25-21)

Eastern 3, Western 1 (12-25, 25-19, 26-24, 25-14)

Notre Dame 3, Paint Valley 0 (25-18, 25-19, 25-16)

Symmes Valley at Southern, 6 p.m.

Peebles 3, New Boston 2 (20-25, 25-23, 25-22, 19-25, 15-12)

BOYS SOCCER

Division II Sectional Semifinals

Miami Trace 11, Washington 0

Jackson 3, Unioto 2 (OT)

Marietta 12, Waverly 0

Hillsboro 1, Circleville 0

McClain 8, Sheridan 0

GIRLS SOCCER

Division III Sectional Finals

Alexander 2, Westfall 1

Lynchburg-Clay 9, Minford 0

Wednesday, October 16

VOLLEYBALL

Division II Sectional Semifinals

Washington 3, Chillicothe 2 (25-17, 16-25, 19-25, 25-17, 15-10)

Waverly 3, Jackson 0 (25-17, 26-24, 25-14)

Unioto 3, Marietta 1 (26-24, 22-25, 25-15, 29-27)

Circleville 3, Miami Trace 1 (25-11, 24-26, 25-11, 25-12)

Fairfield Union 3, McClain 0 (25-9, 25-8, 25-21)

BOYS SOCCER

Division III Sectional Finals

North Adams 4, Northwest 0

South Webster 5, Rock Hill 0

Wheelersburg 2, Zane Trace 0

Valley 5, Clay 0

Minford 2, New Boston 1

Tuesday, October 15

VOLLEYBALL

Division III Sectional Semifinals

Piketon 3, Valley 1 (25-20, 27-25, 25-27, 25-18)

Southeastern 3, Crooksville 0 (25-9, 25-14, 24-18)

Eastern Brown 3, West 0 (25-23, 25-23, 25-19)

GIRLS SOCCER

Division II Sectional Semifinals

Wheelersburg 0 Athens 0 (Pirates win 4-3 in PK)

Unioto 18, Sheridan 0

Miami Trace 4, Circleville 3

Chillicothe 16, Washington 0

Hillsboro 5, McClain 3

Waverly 2, Jackson 1

BOYS SOCCER

Division I Sectional Semifinals

Whitehall-Yearling 2, Chillicothe 1

Monday, October 14

VOLLEYBALL

Division II Sectional Quarterfinals

Logan Elm 3, Hillsboro 0 (25-15, 25-14, 25-22)

Division IV Sectional Semifinals

Belpre 3, Green 0 (25-14, 25-15, 25-14)

Eastern 3, East 0 (25-19, 25-9, 25-15)

Paint Valley 3, Whiteoak 0 (25-14, 25-13, 25-16)

Symmes Valley 3, Ironton St. Joseph 0 (25-23, 25-13, 25-19)

BOYS SOCCER

Division II Sectional Quarterfinals

Washington 2, New Lexington 1

Waverly 3, Chesapeake 1

GIRLS SOCCER

Division III Sectional Semifinals

Rock Hill 7, Southeastern 2

Eastern Brown 7, Zane Trace 0

Westfall 4, Peebles 1

Lynchburg-Clay 9, Northwest 0

Minford 2, South Point 0

Saturday, October 12

VOLLEYBALL

Unioto 3, Washington 1 (20-25, 25-19, 25-23, 25-14)

GIRLS SOCCER

Marietta 4, Zane Trace 0

Chillicothe 2, Point Pleasant (W. Va.) 2

Miami Trace 1, Logan Elm 1

Division III Sectional Quarterfinals

Southeastern 8, New Lexington 0

Chesapeake 2, West 0

Northwest 9, Piketon 0

BOYS SOCCER

Ashland 3, Chillicothe 0

Division III Sectional Semifinals

Northwest 4, West Union 2

Eastern Brown 10, Piketon 1

Zane Trace 1, Fairland 0

Valley 14, Westfall 0

New Boston 4, Southeastern 1

Friday, October 11

FOOTBALL

Paint Valley 41, Unioto 7

Adena 38, Piketon 13

Southeastern 57, Zane Trace 14

Westfall 32, Huntington 12

Chillicothe 49, Hillsboro 6

Jackson 34, Washington 7

Miami Trace 21, McClain 7

Green 28, Notre Dame 7

Symmes Valley 38, Eastern 14

Northwest 44, East 6

Waverly 51, Valley 7

Wheelersburg 55, Oak Hill 0

Minford 33, West 14

Thursday, October 10

VOLLEYBALL

Westfall 3, Zane Trace 0 (26-24, 25-17, 25-21) — Mustangs clinch outright SVC title

Adena 3, Huntington 0 (25-23, 25-22, 25-18)

Southeastern 3, Paint Valley 0 (25-12, 25-8, 25-8)

Unioto 3, Piketon 0 (25-16, 25-16, 25-16)

Notre Dame 3, Green (25-17, 25-16, 25-23)

Clay 3, East 0 (25-11, 25-14, 25-11)

Wheelersburg 3, Minford 0 (25-12, 25-7, 25-18)

Oak Hill 3, West 0 (25-17, 25-20, 25-20)

South Webster 3, Northwest 0 (25-19, 25-17, 25-21)

Waverly 3, Eastern 0 (25-19, 25-10, 25-13)

Western 3, New Boston 2 (25-22, 18-25, 25-21, 19-25, 15-9)

McClain 3, Lynchburg-Clay 0 (21-25, 25-23, 25-17, 25-18)

GIRLS SOCCER

Unioto 0, Chillicothe 0

Northwest 6, Southeastern 4

Miami Trace 1, Jackson 1

Wheelersburg 4, Minford 1 — Pirates clinch share of SOC title

West 0, Chesapeake 0

North Adams 4, McClain 2

BOYS SOCCER

Chillicothe 6, Unioto 0

Clay 1, Valley 0 — Panthers clinch outright SOC I title

Wheelersburg 4, Minford 0 — Pirates clinch outright SOC II title

South Webster 7, Northwest 1

West 8, Portsmouth 0

Hillsboro 4, Fayetteville 0

Jackson 2, Miami Trace 1

Lynchburg-Clay 2, McClain 1

Wednesday, October 9

VOLLEYBALL

Piketon 3, West Union 0 (25-13, 25-15, 25-13)

Wheelersburg 3, Valley 0 (25-7, 25-8, 25-9)

Waverly 3, Northwest 1 (26-24, 25-11, 26-28, 27-25)

Jackson 3, Peebles 1 (25-13, 22-25, 25-21, 25-14)

Miami Trace 3, Fairfield 1

GIRLS SOCCER

Westfall 8, Washington 0

Jackson 2, Circleville 0

Waverly 9, McClain 1

BOYS SOCCER

McClain 2, Waverly 1

Tuesday, October 8

VOLLEYBALL

Adena 3, Westfall 0 (25-22, 25-14, 25-23)

Huntington 3, Paint Valley 0 (26-24, 25-19, 25-16)

Zane Trace 3, Piketon 0 (25-19, 25-11, 25-20)

Unioto 3, Southeastern 2 (25-19, 15-25, 25-23, 24-26, 15-10)

Ironton St. Joseph at Clay, 6:30 p.m.

Notre Dame 3, New Boston 0 (25-11, 25-13, 25-10) —Titans clinch outright SOC I title

Western 3, East 0 (25-14, 25-5, 25-9)

Green 3, Symmes Valley 2

Wheelersburg 3, Eastern 0 (25-10, 25-11, 25-10) — Pirates clinch outright SOC II title

Minford at Valley, 6:30 p.m.

West at South Webster, 7 p.m.

Waverly 3, Oak Hill 1 (25-16, 25-13, 21-25, 25-13)

Washington 3, Fairfield 1 (25-23, 18-25, 25-9, 30-28)

GIRLS SOCCER

Unioto 5, Central Crossing 2

Wheelersburg 4, Chesapeake 0

Waverly 4, Northwest 0 — Tigers win share of SOC II title

Chillicothe 4, Westerville South 1

Washington at Fairfield, 4:30 p.m.

Peebles 10, Piketon 0

BOYS SOCCER

Clay 2, St. Joseph Central 1 — Panthers clinch share of SOC I title

Peebles 6, New Boston 1

Wheelersburg 3, Valley 0

Northwest 1, Waverly 0

South Webster 4, West 2

Miami Trace 3, Lynchburg-Clay 1

Fairfield 5, Washington 1

Monday, October 7

VOLLEYBALL

Huntington 3, Whiteoak 0 (25-15, 25-12, 25-11)

Westfall 3, Madison Plains 0 (25-15, 25-14, 25-20)

Zane Trace 3, Logan 0 (25-16, 25-21, 25-23)

Clay 3, South Point 0 (25-19, 25-23, 25-13)

West 3, West Union 0 (25-14, 25-21, 25-16)

South Webster 3, Vinton County 1 (25-20, 22-25, 25-16, 25-21)

Western 3, Eastern 1 (23-25, 29-27, 25-7, 25-23)

River Valley 3, Oak Hill (25-23, 25-21, 25-18)

North Adams 3, Northwest 2 (19-25, 25-18, 25-14, 18-25, 15-9)

Peebles 3, Valley 1

Jackson 3, Warren 0 (25-20, 26-24, 25-19)

GIRLS SOCCER

Rock Hill 4, Piketon 0

Westfall 5, Southeastern 1

St. Joseph Central at Minford, 5 p.m.

Fairland at West, 5:30 p.m.

Hillsboro at Clinton-Massie, 7 p.m.

Alexander 2, Jackson 2

BOYS SOCCER

Westfall at Southeastern, 7 p.m.

Jackson 4, Gallia Academy 0

Saturday, October 5

FOOTBALL

Northwest 41, Notre Dame 12

VOLLEYBALL

Miami Trace 3, Greeneview 0 (26-24, 25-13, 25-13)

Southeastern 3, McClain 0 (25-17, 25-7, 25-12)

Chillicothe 3, Washington 2 (25-23, 25-16, 18-25, 18-25, 15-12) — Cavaliers clinch share of FAC title

Wheelersburg 2, Portsmouth 0 (25-2, 25-13) / Wheelersburg 2, North Adams 0 (25-15, 25-14)

GIRLS SOCCER

Wheelersburg 5, Zane Trace 0

Chillicothe 10, McClain 1

BOYS SOCCER

Alexander 3, Southeastern 1

Wheelersburg 5, Zane Trace 0

West 2, Waverly 1

Canal Winchester 1, Chillicothe 1

Friday, October 4

FOOTBALL

Unioto 50, Zane Trace 6

Adena 36, Westfall 20

Paint Valley 43, Huntington 0

Southeastern 54, Piketon 34

Washington 38, Chillicothe 7

Jackson 59, McClain 3

Miami Trace 35, Hillsboro 27

Symmes Valley 7, Green 0

Eastern 49, East 8

Wheelersburg 21, Minford 20 (OT)

Oak Hill 21, Valley 16

Waverly 37, West 7

Thursday, October 3

VOLLEYBALL

Adena 3, Zane Trace 1 (21-25, 25-20, 25-11, 25-17)

Westfall 3, Huntington 1 (15-25, 25-17, 30-28, 25-15) — Mustangs clinch share of SVC title

Unioto 3, Paint Valley 0 (25-14, 25-9, 25-16)

Southeastern 3, Piketon 0 (25-7, 25-21, 25-17)

Clay 3, Symmes Valley 0 (25-16, 25-3, 25-20)

Western 3, Green 0 (25-18, 25-16, 25-14)

Notre Dame 3, East 0 (25-13, 25-7, 25-7)

Wheelersburg 3, Oak Hill 0 (25-10, 25-15, 25-9) — Pirates clinch share of SOC II title

Northwest 3, West 0 (25-20, 25-11, 25-14)

South Webster 3, Minford 0 (25-14, 25-23, 25-15)

New Boston 3, Ironton St. Joseph 0 (25-16, 25-17, 25-23)

Waverly 3, Valley 0 (25-17, 25-8, 25-15)

McClain 3, Hillsboro 2

Chillicothe 3, Jackson 1 (21-25, 25-18, 25-18, 25-18)

Miami Trace 3, Washington 1 — Panthers clinch share of FAC title

GIRLS SOCCER

North Adams 10, Piketon 0

Logan 2, Unioto 0

Wheelersburg 2, South Point 0

Northwest 7, West 0

Chillicothe 8, Jackson 1

McClain 3, Hillsboro 3

Miami Trace 5, Washington 0

BOYS SOCCER

Peebles 4, Clay 1

Ironton St. Joseph 6, Fairland 0

Wheelersburg 5, South Point 1

South Webster 3, Minford 1

Northwest 6, West 1

Chillicothe 2, Jackson 1 — Cavaliers clinch outright FAC title

McClain 2, Hillsboro 1

Miami Trace 9, Washington 0

Wednesday, October 2

VOLLEYBALL

Clay 3, Valley 1 (25-15, 25-13, 24-26, 25-17)

Wheelersburg 3, Notre Dame 0 (25-18, 25-14, 25-9)

Eastern 3, West 0 (25-21, 25-18, 25-20)

GIRLS SOCCER

Gallia Academy 3, Southeastern 3

North Adams 2, Westfall 0

Peebles 6, Zane Trace 2

BOYS SOCCER

Valley 4, Southeastern 1

North Adams 17, Westfall 0

Tuesday, October 1

VOLLEYBALL

Unioto 3, Adena 2 (23-25, 25-16, 25-22, 19-25, 15-9)

Huntington 3, Southeastern 1 (25-23, 20-25, 25-13, 25-17)

Zane Trace 3, Paint Valley 0 (25-6, 25-20, 25-17)

Westfall 3, Piketon 0 (25-16, 25-12, 25-17)

Clay 3, Western 2 (26-24, 20-25, 19-25, 25-14, 15-12)

Notre Dame 3, Ironton St. Joseph 0 (25-10, 25-4, 25-9)

New Boston 3, Green 1 (25-17, 23-25, 25-16, 25-13)

Wheelersburg 3, Northwest 0 (25-14, 25-11, 25-10)

South Webster 3, Oak Hill 1 (22-25, 25-17, 25-18, 25-11)

Eastern 3, Valley 1 (25-6, 25-18, 20-25, 25-17)

Waverly 3, Minford 1 (11-25, 25-21, 26-24, 25-17)

McClain 3, Chillicothe 2 (25-20, 26-24, 17-25, 24-26, 18-16)

Miami Trace 3, Hillsboro 0

Washington 3, Jackson 2 (25-19, 25-19, 17-25, 21-25, 15-11)

BOYS SOCCER

Clay 1, Eastern Brown 1

New Boston 5, West 1

Wheelersburg 9, Northwest 1

Minford 5, Waverly 0

Valley 5, West Union 1

Chillicothe 6, McClain 3

Miami Trace 3, Hillsboro 1

Washington at Jackson, 7 p.m.

Piketon 6, Western 0

GIRLS SOCCER

Wheelersburg 10, Northwest 0

Waverly 5, Minford 0

Miami Trace 1, Hillsboro 0

Jackson 8, Washington 0

Chillicothe 8, McClain 2 — Cavaliers claim fifth straight league title

Monday, September 30

VOLLEYBALL

Paint Valley 3, Fairfield 2

North Adams 3, Piketon 1 (25-17, 25-18, 23-25, 25-14)

Canal Winchester 3, Zane Trace 1 (16-25, 14-25, 27-25, 23-25)

Valley 3, Green 1 (19-25, 25-22, 25-12, 25-15)

West 3, Portsmouth 0 (25-16, 25-16, 25-15)

Western 3, Peebles 0 (25-19, 25-16, 25-16)

Wellston 3, Oak Hill 1 (25-23, 15-25, 25-20, 25-19)

Hillsboro 3, Wilmington 2 (17-25, 25-21, 20-25, 25-23, 15-11)

GIRLS SOCCER

Zane Trace 6, Piketon 0

Unioto 14, Southeastern 0 — Shermans clinch third straight SVC title

South Point 7, West 0

Jackson 1, Logan 0

BOYS SOCCER

Unioto 6, Southeastern 0

Saturday, September 28

VOLLEYBALL

Adena 2, Madison Plains 0 (25-13, 25-14) / Adena 2, Bishop Ready 0 (25-9, 25-15)

Zane Trace 3, Nelsonville-York 0 (25-16, 25-23, 25-18)

Northwest 2, East 0 (25-11, 25-3) / Northwest 2, Manchester 0 (25-18, 25-13)

Minford 3, Peebles 0 (25-10, 25-9, 25-23)

GIRLS SOCCER

Marietta 5, Minford 0

Unioto 17, Piketon 0

BOYS SOCCER

Athens 4, Unioto 2

Circleville 3, Zane Trace 3

Alexander 9, Waverly 0

South Webster 1, Lynchburg-Clay 1

Friday, September 27

FOOTBALL

Adena 28, Unioto 21

Westfall 38, Zane Trace 6

Paint Valley 56, Piketon 38

Southeastern 56, Huntington 16

Jackson 35, Wheelersburg 15

Wilmington 31, Washington 15

Miami Trace 35, Western Brown 21

McClain 42, Eastern 20

Clermont Northeastern 40, Hillsboro 14

Greenup County 45, Notre Dame 0

Fairview 26, Green 22

Symmes Valley 47, East 6

Nelsonville-York 28, Oak Hill 7

Waverly 48, Amanda-Clearcreek 13

Minford 28, East Clinton 21

Valley 21, Northwest 14

Raceland 56, West 15

Thursday, September 26

FOOTBALL

Logan 18, Chillicothe 7

VOLLEYBALL

Adena 3, Southeastern 1 (25-27, 25-17, 25-16, 29-27)

Huntington 3, Zane Trace 2 (25-22, 25-22, 18-25, 23-25, 17-15)

Paint Valley 3, Piketon 1 (25-12, 25-23, 8-25, 25-20)

Unioto 3, Westfall 0 (25-23, 25-22, 25-21)

Clay 3, New Boston 2 (25-7, 24-26, 23-25, 29-27, 15-8)

Notre Dame 3, Symmes Valley 0 (25-20, 25-15, 25-15)

Green 3, East 0 (25-17, 25-12, 25-17)

Western 3, St. Joseph Central 0 (25-8, 25-14, 25-16)

Wheelersburg 3, Waverly 0 (25-10, 25-8, 25-13)

Northwest 3, Valley 0 (25-13, 25-16, 25-13)

South Webster 3, Eastern 0 (25-16, 25-22, 25-19)

Minford 3, Oak Hill 0 (25-22, 25-21, 26-24)

Jackson 3, Hillsboro 0 (25-9, 25-14, 25-22)

Miami Trace 3, McClain 0 (25-15, 25-10, 25-16)

GIRLS SOCCER

West Union 2, Piketon 1

Alexander 5, Unioto 5

Waverly 4, Wheelersburg 1

Minford 8, West 0

Peebles 9, Northwest 0

Hillsboro 2, Jackson 2

McClain 5, Miami Trace 1

BOYS SOCCER

Clay 2, New Boston 0

Wheelersburg 5, Waverly 0

Minford 6, West 0

South Webster 3, Valley 2

Peebles 4, Northwest 2

Jackson 2, Hillsboro 1

Miami Trace 2, McClain 0

North Adams 2, Piketon 1

Wednesday, September 25

VOLLEYBALL

Jackson 3, Wellston 0 (25-19, 25-13, 25-13)

BOYS SOCCER

North Adams 7, Southeastern 0

GIRLS SOCCER

St. Joseph Central 10, Northwest 0

Logan 4, Westfall 2

Tuesday, September 24

VOLLEYBALL

Adena 3, Piketon 0 (25-11, 25-9, 25-17)

Huntington 3, Unioto 0 (25-11, 25-23, 25-23)

Westfall 3, Paint Valley 0 (25-22, 25-15, 25-20)

Zane Trace 3, Southeastern 0 (27-25, 25-21, 28-26)

Notre Dame 3, Clay 1 (25-12, 17-25, 25-21, 25-20)

Western 3, Symmes Valley 0 (25-19, 25-13, 25-17)

Green 3, Ironton St. Joseph 1 (25-22, 19-25, 25-22, 25-20)

Wheelersburg 3, South Webster 0 (25-19, 25-7, 25-17)

Northwest 3, Minford 0 (25-22, 25-20, 25-22)

Valley 3, West 2 (25-20, 22-25, 25-19, 17-25, 16-14)

Oak Hill 3, Eastern 2 (25-19, 26-28, 26-24, 23-25, 15-12)

New Boston 3, East 0 (25-21, 25-9, 25-20)

Washington 3, Hillsboro 0 (25-20, 25-13, 25-10)

Chillicothe 3, Miami Trace 0 (25-21, 25-23, 25-16)

Jackson 3, McClain 1 (25-14, 25-17, 23-25, 25-16)

BOYS SOCCER

Clay 14, Westfall 0

New Boston 3, Valley 1

Wheelersburg 2, South Webster 1

Minford 2, Northwest 1

Chillicothe 7, Miami Trace 2

Hillsboro 11, Washington 0

Jackson 2, McClain 1

GIRLS SOCCER

Minford 6, Northwest 0

Chillicothe 7, Miami Trace 0

Jackson 3, McClain 2

Monday, September 23

VOLLEYBALL

Southeastern 3, North Adams 2 (25-14, 23-25, 23-25, 25-12, 15-10)

Westfall 3, Lynchburg-Clay 0 (25-10, 25-15, 25-8)

Dawson-Bryant 3, Green 1 (27-25, 25-19, 20-25, 25-17)

Chillicothe 3, Logan 1 (25-12, 22-25, 25-20, 26-24)

Manchester 3, Western 2 (30-28, 15-25, 26-24, 21-25, 15-3)

McClain 3, Peebles 0 (25-15, 25-16, 25-21)

GIRLS SOCCER

Westfall 10, Piketon 0

Unioto 6, Zane Trace 1

Peebles 11, Southeastern 1

Warren 3, Waverly 0

St. Joseph Central 11, West 0

Lynchburg-Clay 3, Hillsboro 2

BOYS SOCCER

Peebles at Southeastern, 7 p.m.

Unioto 4, Zane Trace 0

Piketon 5, Westfall 1

Ashland Blazer 4, West 1

Hillsboro 2, Lynchburg-Clay 0

Saturday, September 21

VOLLEYBALL

Eastern 2, Piketon 1 (27-25, 23-25, 25-17) / Western 2, Piketon 0 (26-24, 25-21)

Waverly 2, Western 0 (25-17, 25-19) / Waverly 2, Eastern 1 (25-17, 20-25, 25-21)

Alexander 2, Notre Dame 0 (25-8, 25-16) / Notre Dame 2, Logan 0 (25-17, 25-19) / Notre Dame 2, Southeastern 1 (14-25, 25-21, 25-14)

Gallia Academy 2, Southeastern 1 (20-25, 25-11, 25-15) / Southeastern 2, Miami Trace 1 (25-20, 12-25, 25-17) / Circleville 2, Miami Trace 0 (25-18, 25-9)

Westfall 3, Logan Elm 0 (25-11, 25-20, 25-11)

New Boston 2, East 0 (25-12, 25-11) / New Boston 2, Manchester 0 (25-20, 25-18) / East 2, Ripley 0 (25-22, 25-23)

Jackson 2, Oak Hill 0 (25-16, 25-23) / Oak Hill 2, Wellston 0 (25-19, 25-10) / Vinton County 2, Jackson 0 (25-18, 25-20)

GIRLS SOCCER

New Albany 5, Unioto 0

Alexander 1, Wheelersburg 1

St. Joseph Central 5, Northwest 0

Miami Trace 7, Fairfield 3

BOYS SOCCER

South Webster 3, Logan 1

Friday, September 20

FOOTBALL

Unioto 47, Piketon 7

Paint Valley 21, Adena 14

Zane Trace 38, Huntington 6

Southeastern 28, Westfall 16

Centennial 48, Chillicothe 15

Jackson 56, Western Brown 21

Washington 25, Ponitz Career Technology Center 0

Marlington 52, Miami Trace 19

East Clinton 26, McClain 7

Hillsboro 14, Williamsburg 9

Fayetteville 31, Notre Dame 14

Green 52, Federal Hocking 0

Eastern 45, Manchester 6

Dayton Christian 37, East 0

Symmes Valley 50, Fairview 6

Wheelersburg 38, Greenup County 7

Oak Hill 42, Northwest 25

Waverly 31, Fairland 21

Minford 31, Wilmington 27

Valley 55, Circleville 14

Wellston 40, West 7

Thursday, September 19

VOLLEYBALL

Adena 3, Paint Valley 0 (25-9, 25-14, 25-13)

Huntington 3, Piketon 0 (25-14, 25-19, 25-12)

Westfall 3, Southeastern 0 (25-18, 25-18, 25-14)

Unioto 3, Zane Trace 1 (18-25, 28-26, 25-21, 25-23)

Clay 3, Green 1 (25-15, 25-27, 25-16, 25-19)

Notre Dame 3, Western 1 (20-25, 25-17, 25-18, 25-11)

Wheelersburg 3, West 0 (25-10, 25-8, 25-10)

Oak Hill 3, Valley 0 (25-8, 25-18, 25-17)

Waverly 3, South Webster 2 (19-25, 25-27, 25-12, 25-23, 15-8)

North Adams 3, Minford 1 (25-19, 7-25, 25-22, 25-16)

Northwest 3, Eastern 0 (25-19, 27-25, 25-22)

Symmes Valley at New Boston, 6:30 p.m.

St. Joseph Central 3, East 2 (19-25, 25-11, 15-25, 25-21, 15-9)

Chillicothe 3, Hillsboro 0 (25-22, 25-10, 25-13)

Miami Trace 3, Jackson 0 (25-16, 25-23, 25-19)

Washington 3, McClain 1 (22-25, 26-24, 25-15, 27-25)

GIRLS SOCCER

Southeastern 5, West Union 2

Rock Hill 4, Minford 1

Chillicothe 2, Hillsboro 0

Jackson 3, Miami Trace 1

McClain 11, Washington 0

BOYS SOCCER

West Union 5, Southeastern 0

Unioto 6, Circleville 3

Northwest 2, Clay 0

New Boston 4, Chesapeake 1

South Webster 3, Waverly 0

Minford 3, Rock Hill 1

St. Joseph Central 2, Valley 0

Chillicothe 6, Hillsboro 0

Jackson 2, Miami Trace 0

McClain 9, Washington 1

Wednesday, September 18

VOLLEYBALL

Wheelersburg 3, Valley 0 (25-11, 25-8, 25-7)

Notre Dame 3, Portsmouth 0 (25-20, 25-9, 25-21)

GIRLS SOCCER

Zane Trace 6, New Lexington 0

Northwest 0, Chesapeake 0

BOYS SOCCER

Zane Trace 11, New Lexington 0

Chesapeake 3, Northwest 1

Tuesday, September 17

VOLLEYBALL

Adena 3, Huntington 1 (25-22, 16-25, 25-22, 25-14)

Southeastern 3, Paint Valley 0 (25-15, 25-14, 25-18)

Unioto 3, Piketon 0 (25-19, 25-14, 25-15)

Westfall 3, Zane Trace 0 (25-22, 25-14, 25-20)

Clay 3, East 0 (25-12, 25-8, 25-9)

Notre Dame 3, Green 0 (25-7, 25-12, 25-6)

Waverly 3, West 1 (25-6, 25-23, 22-25, 25-11)

South Webster 3, Valley 0 (25-6, 25-10, 25-8)

Chillicothe 3, Jackson 0 (25-23, 25-23, 25-20)

Minford 3, Eastern 1 (25-23, 25-23, 21-25, 25-24)

Northwest 3, Oak Hill 0 (25-17, 25-16, 25-14)

Western 3, New Boston 1 (20-25, 25-21, 25-22, 25-16)

McClain 3, Hillsboro 0 (25-20, 25-21, 25-14)

Miami Trace 3, Washington 1

GIRLS SOCCER

Chillicothe 4, Jackson 1

Waverly 5, Northwest 0

Westfall 3, Madison Plains 1

Hillsboro 7, McClain 1

Miami Trace 3, Washington 1

BOYS SOCCER

Bloom-Carroll 2, Unioto 1

Valley 2, Clay 2

Waverly 1, Northwest 1

Chillicothe 3, Jackson 1

McClain 4, Hillsboro 3

Miami Trace 10, Washington 1

BOYS GOLF

FAC Championship — Jackson 366, McClain 373, Hillsboro 386, Washington 400, Chillicothe 404, Miami Trace 443

Monday, September 16

VOLLEYBALL

Southeastern 3, Ironton 0 (25-14, 25-10, 25-17)

Unioto 3, Logan 1 (25-21, 23-25, 25-13, 25-18)

Fairland 3, Green 0 (25-17, 25-15, 25-12)

Northwest 3, Valley 0 (25-17, 25-14, 25-7)

Western 3, McClain 1 (23-25, 25-21, 25-11, 25-17)

Gallia Academy 3, Jackson 0 (25-16, 25-14, 25-21)

GIRLS SOCCER

Southeastern 7, Piketon 1

Westfall 3, Zane Trace 0

Wheelersburg 3, St. Joseph Central 0

Waverly 9, West 0

Hillsboro 0, Wilmington 0

Jackson 3, Logan Elm 0

BOYS SOCCER

Zane Trace 11, Westfall 0

Jackson 4, Logan Elm 0

Saturday, September 14

FOOTBALL

Fisher Catholic 55, Notre Dame 6

VOLLEYBALL

Worthington Kilbourne 2, Adena 1 (25-17, 23-25, 25-20) / Westerville Central 2, Adena 0 (25-20, 25-13) / Adena 2, Patriot Prep 0 (25-2, 25-12)

Nelsonville-York 2, Huntington 1 (20-25, 25-15, 25-22) / Huntington 2, Athens 0 (25-14, 25-13) / Huntington 2, Trimble 0 (25-16, 25-22)

Wheelersburg 2, Athens 0 (25-11, 25-7) / Wheelersburg 2, Nelsonville-York 0 (25-12, 25-11) / Wheelersburg 2, Alexander (25-20, 25-17)

Alexander 2, South Webster 0 (25-17, 25-23) / South Webster 2, Trimble 0 (25-14, 25-16) / South Webster 2, Nelsonville-York 1 (25-22, 25-27, 27-29, 25-11)

Paint Valley 3, Manchester 1 (30-28, 25-23, 15-25, 25-17)

Gallia Academy 3, Chillicothe 2 (28-30, 25-23, 27-25, 23-25, 15-10)

Minford 3, Chesapeake 1

London 3, Miami Trace 0 (27-25, 25-20, 25-22)

Zane Trace 2, Washington 1 (25-16, 19-25, 25-19) / Zane Trace 2, Logan Elm 0 (25-20, 25-18)

GIRLS SOCCER

Marietta 1, Unioto 0

North Adams 8, Minford 1

McClain 6, Southeastern 5

Zane Trace 2, Circleville 0

Waverly 2, Alexander 0

Rock Hill 10, West 0

Chillicothe 14, Washington 0

BOYS SOCCER

McClain 5, Southeastern 0

Marietta 8, Unioto 0

North Adams 3, Minford 1

Chillicothe 11, Washington 0

Friday, September 13

FOOTBALL

Unioto 41, Waverly 14

Adena 39, Washington 18

McClain 51, Zane Trace 50

Westfall 33, Circleville 8

Paint Valley 33, Newark Catholic 21

Valley 23, Piketon 7

Southeastern 62, Eastern 26

Northwest 52, Huntington 16

Watkins Memorial 26, Chillicothe 14

Jackson 28, Logan 7

Miami Trace 49, Logan Elm 24

Hillsboro 21, East Clinton 7

Green 40, Manchester 8

Chesapeake 49, Symmes Valley 6

Wheelersburg 34, Ashland Blazer 33 (OT)

Oak Hill 20, Rock Hill 0

Minford 45, Greenup County 27

West 21, Dawson-Bryant 12

Thursday, September 12

VOLLEYBALL

Westfall 3, Adena 1 (25-13, 26-28, 27-25, 25-17)

Huntington 3, Paint Valley 0 (25-19, 25-16, 25-22)

Zane Trace 3, Piketon 2 (23-25, 25-18, 21-25, 25-15, 15-3)

Southeastern 3, Unioto 1 (25-19, 25-23, 17-25, 25-19)

Clay 3, Ironton St. Joseph 0 (25-12, 25-13, 25-17)

Notre Dame 3, New Boston 0 (25-19, 25-10, 25-15)

Green at Symmes Valley, 6:30 p.m.

Western 3, East 0 (25-13, 25-12, 25-11)

Wheelersburg 3, Minford 0 (25-7, 25-14, 25-13)

Oak Hill 3, West 1

South Webster 3, Northwest 1 (20-25, 25-22, 14-25, 12-25)

Waverly 3, Eastern 0 (25-14, 25-23, 25-12)

Chillicothe 3, McClain 2 (28-30, 25-15, 25-27, 25-14, 15-8)

Miami Trace 3, Hillsboro 0 (25-8, 25-16, 25-16)

Jackson 3, Washington 1 (19-25, 25-23, 25-23, 25-14)

GIRLS SOCCER

Northwest 3, Piketon 0

Wheelersburg 3, Minford 0

Miami Trace 1, Hillsboro 0

Jackson 13, Washington 1

BOYS SOCCER

Alexander 5, Unioto 2

Clay 1, St. Joseph Central 0

South Point 4, New Boston 0

Minford 3, Wheelersburg 2

South Webster 5, Northwest 0

North Adams 3, Valley 0

Chillicothe 6, McClain 1

Miami Trace 3, Hillsboro 0

Wednesday, September 11

VOLLEYBALL

Piketon 3, Green 0 (25-14, 25-12, 25-18)

Waverly 3, Vinton County 1 (18-25, 27-25, 25-21, 29-27)

North Adams 3, Valley 0 (25-21, 25-19, 28-26)

GIRLS SOCCER

Fairfield at Southeastern, 5 p.m.

Waverly 3, Ironton St. Joseph 1

BOYS SOCCER

Fairfield at Southeastern, 7 p.m.

BOYS GOLF

SVC Match #5 — Unioto’s Ty Schobelock wins medalist honors (33)

Unioto 158, Piketon 171, Southeastern 175, Zane Trace 182, Westfall 196, Adena 201, Paint Valley 217

FAC Match #5 — Chillicothe’s Daniel Haller wins medalist honors (39)

Hillsboro 188, Chillicothe 188, Jackson 192, Washington 206, McClain 208, Miami Trace 232

Tuesday, September 10

VOLLEYBALL

Adena 3, Zane Trace 0 (25-16, 25-12, 25-23)

Westfall 3, Huntington 2 (25-22, 25-21, 21-25, 23-25, 15-9)

Unioto 3, Paint Valley 1 (25-13, 25-16, 18-25, 25-18)

Southeastern 3, Piketon 1 (25-14, 25-27, 25-13, 27-25)

Clay 3, Symmes Valley 1 (25-20, 25-15, 20-25, 25-20)

Notre Dame 3, East 0 (25-8, 25-4, 25-13)

Western 3, Green 0

Wheelersburg 3, Eastern 0 (25-7, 25-14, 25-20)

Minford 3, Valley 0

South Webster 3, West 0 (25-13, 25-19, 25-12)

New Boston 3, Ironton St. Joseph 1 (25-7, 25-17, 25-17)

Waverly 3, Oak Hill 0 (25-17, 25-11, 25-13)

Northwest 3, West Union 0

Washington 3, Chillicothe 2 (28-26, 15-25, 13-25, 25-21, 15-13)

Jackson 3, Hillsboro 1 (27-25, 25-22, 13-25, 25-13)

Miami Trace 3, McClain 0 (25-12, 25-12, 25-16)

BOYS SOCCER

Ironton St. Joseph 4, New Boston 0

Minford 0, Valley 0

South Webster 9, West 0

Chillicothe 17, Washington 0

Jackson 2, Hillsboro 0

Miami Trace 3, McClain 2

GIRLS SOCCER

Fairland 12, West 0

Chillicothe 15, Washington 0

Hillsboro 3, Jackson 0

Miami Trace 7, McClain 4

Monday, September 9

VOLLEYBALL

Western 3, Paint Valley 2 (25-21, 25-22, 24-26, 18-25, 15-10)

Peebles 3, Piketon 0 (25-18, 25-13, 25-15)

Northwest 3, Clay 0 (25-15, 25-16, 25-23)

Green 3, Rock Hill 0 (25-19, 25-13, 25-8)

Portsmouth 3, West 2 (24-26, 25-14, 25-16, 17-25, 15-11)

Waverly 3, Jackson 0 (25-22, 25-20, 26-24)

Vinton County 3, Oak Hill 0 (25-11, 25-11, 25-13)

Madison Plains 3, Hillsboro 2 (21-25, 25-9, 25-22, 18-25, 15-4)

Western Brown 3, McClain 1 (25-19, 25-22, 20-25, 25-19)

GIRLS SOCCER

Unioto 2, Westfall 1

Zane Trace 4, Southeastern 1

Wheelersburg 10, West 0

West Union 1, Piketon 0

BOYS SOCCER

Zane Trace 7, Southeastern 0

Portsmouth 4, Piketon 3

Unioto 18, Westfall 0

Wheelersburg 8, West 0

Saturday, September 7

FOOTBALL

Northwest 35, McClain 7

Monroeville 41, Notre Dame 0

Westfall 38, Logan Elm 20

VOLLEYBALL

Fairfield Union 3, Unioto 0 (25-15, 25-16, 25-13)

Federal Hocking 3, Eastern 2 (26-28, 25-11, 25-14, 21-25, 15-11)

Waverly 3, Miami Trace 0 (25-22, 25-18, 26-24)

Circleville 3, Washington 0 (25-15, 25-17, 25-22)

Fayetteville 3, Hillsboro 1

GIRLS SOCCER

Unioto 5, Waverly 0

North Adams 4, Wheelersburg 2

Chillicothe 5, Hillsboro 0

Athens 3, Miami Trace 0

Minford 2, Fairland 1

BOYS SOCCER

Unioto 4, Waverly 0

Wilmington 4, Hillsboro 2

Clay 8, Belpre 4

Wheelersburg 2, North Adams 1

Jackson 1, Circleville 0

Miami Trace 3, Logan Elm 1

Friday, September 6

FOOTBALL

Amanda-Clearcreek 32, Unioto 14

Waverly 49, Zane Trace 14

Pleasant 43, Paint Valley 21

Wellston 44, Piketon 22

Southeastern 35, Vinton County 0

Huntington 52, Eastern 46

Chillicothe 27, Mifflin 14

Jackson 31, Athens 26

Washington 48, Circleville 14

Wilmington 56, Miami Trace 24

Goshen 28, Hillsboro 7

Cincinnati College Prep 52, Green 15

East 34, Manchester 0

Symmes Valley 37, Fairfield Christian 0

Bishop Hartley 44, Wheelersburg 6

Fairland 42, Oak Hill 14

Minford 54, Chesapeake 21

Valley 34, Dawson-Bryant 19

Portsmouth 48, West 28

Thursday, September 5

VOLLEYBALL

Unioto 3, Adena 2 (25-20, 15-25, 20-25, 25-22, 15-11)

Southeastern 3, Huntington 1 (25-21, 25-9, 24-26, 25-22)

Zane Trace 3, Paint Valley 0 (25-9, 25-9, 25-18)

Westfall 3, Piketon 0 (25-21, 25-9, 25-15)

Western 3, Clay 2 (25-20, 25-13, 23-25, 29-31, 15-7)

Notre Dame 3, Ironton St. Joseph 0 (25-8, 25-8, 25-9)

New Boston at Green, 6:30 p.m.

East at Symmes Valley, 5:30 p.m.

Wheelersburg 3, Oak Hill 0 (25-19, 25-4, 25-12)

Northwest 3, West 0 (25-18, 25-19, 25-14)

South Webster 3, Minford 1 (25-27, 25-21, 25-21, 25-21)

Waverly 3, Valley 0 (25-15, 25-15, 25-22)

Washington 3, Clinton-Massie 1 (25-11, 25-15, 23-25, 25-17)

GIRLS SOCCER

Unioto 5, Jackson 2

Westfall 3, Miami Trace 1

Waverly 6, Logan Elm 1

BOYS SOCCER

Unioto 2, Beechcroft 1

Wheelersburg 7, New Boston 1

South Webster 3, Minford 1

Northwest 7, West 0

Zane Trace 2, New Hope Christian 2

Valley 5, Rock Hill 1

Athens 5, Chillicothe 1

Alexander 4, Jackson 1

Wednesday, September 4

VOLLEYBALL

Clay 3, West 1 (19-25, 25-18, 25-19, 25-18)

Notre Dame 3, Eastern 0 (25-9, 25-21, 25-16)

Miami Trace 3, Clinton-Massie 0 (25-10, 25-16, 25-17)

Washington 3, Western Brown 2

GIRLS SOCCER

Westfall 11, Piketon 0

Southeastern 7, Washington 0

Zane Trace 3, West Union 0

Northwest 4, West 0

Rock Hill 2, St. Joseph Central 2

BOYS SOCCER

Piketon 0, Westfall 0

Tuesday, September 3

VOLLEYBALL

Adena 3, Southeastern 0 (25-21, 25-16, 26-24)

Huntington 3, Zane Trace 1 (22-25, 25-16, 26-24, 25-21)

Paint Valley 3, Piketon 2 (22-25, 16-25, 25-23, 25-20, 15-6) — Bearcats’ first SVC win since 2013

Westfall 3, Unioto 1 (25-19, 25-19, 16-25, 25-23)

Clay 3, New Boston 2 (21-25, 25-27, 25-22, 25-12, 15-12)

Notre Dame 3, Symmes Valley 0 (25-9, 25-9, 25-18)

Green 3, East 0 (25-17, 25-15, 25-19)

Western 3, St. Joseph Central 0 (25-10, 25-7, 25-18)

Wheelersburg 3, Northwest 0 (25-15, 25-15, 25-20)

South Webster 3, Oak Hill 0 (25-14, 25-19, 25-14)

Valley 3, Eastern 1 (25-21, 28-26, 18-25, 25-23)

Waverly 3, Minford 0 (26-24, 25-21, 25-17)

GIRLS SOCCER

Piketon 3, West 2

Fairfield Union 1, Unioto 0

Southeastern 10, Westfall 3

Miami Trace 2, Zane Trace 1

Wheelersburg 4, Northwest 1

Waverly 5, Minford 2

Logan 4, Chillicothe 2

Athens 1, Jackson 0

BOYS SOCCER

Southeastern 3, Westfall 0

Clay 5, New Boston 2

Miami Trace 3, Zane Trace 2

Wheelersburg 5, Northwest 1

Minford 3, Waverly 1

South Webster 2, Jackson 1

St. Joseph Central 9, West 0

Valley 1, Peebles 1

Saturday, August 31

FOOTBALL

Jackson 23, Wellston 6

Minford 43, Rock Hill 12

Symmes Valley 14, South Gallia 12

VOLLEYBALL

Minster 2, Adena 0 (25-18, 25-19) / Anna 2, Adena 1 (25-23, 22-25, 23-25) / Adena 2, Trotwood-Madison 0 (25-10, 25-4)

Unioto 2, McClain 0 (25-15, 25-16) / Unioto 2, Logan Elm 1 (25-14, 17-25, 25-20) / Unioto 2, Athens 0 (25-11, 25-21) / Circleville 2, Unioto 0 (26-24, 25-16)

McClain 2, Logan Elm 1 (25-14, 17-25, 25-20)

Circleville 2, Chillicothe 0 (25-22, 25-14) / Chillicothe 2, Washington 1

Westfall 3, Paint Valley 0 (25-11, 25-12, 25-19)

GIRLS SOCCER

Gahanna Lincoln 7, Gahanna Lincoln 0

Alexander 6, Zane Trace 0

BOYS SOCCER

Unioto 2, Fairfield Union 0

Zane Trace 3, Waverly 0

Amanda-Clearcreek 2, Miami Trace 1

Friday, August 30

FOOTBALL

Unioto 14, Vinton County 13

Adena 41, McClain 14

Logan Elm 45, Zane Trace 14

Madison Plains 32, Westfall 0

Piketon 31, South Point 14

Southeastern 36, Northwest 7

Reedsville Eastern 47, Huntington 20

Teays Valley 14, Chillicothe 0

Washington 26, Blanchester 0

Miami Trace 42, Circleville 20

Hillsboro 16, Western Brown 14

Southern 34, Notre Dame 6

Green 12, Dohn Community 6

Waterford 40, East 0

Ironton 30, Wheelersburg 6

Chesapeake 35, Oak Hill 13

Waverly 30, Athens 27

West 47, KIPP Columbus 8

VOLLEYBALL

South Webster at Eastern, 6:45 p.m.

Thursday, August 29

FOOTBALL

Paint Valley 56, Eastern 13

Portsmouth 32, Valley 27

VOLLEYBALL

Adena 3, Piketon 0 (25-9, 25-12, 25-9)

Unioto 3, Huntington 1 (25-20, 24-26, 25-17, 25-10)

Zane Trace 3, Southeastern 1 (25-20, 25-22, 23-25, 25-17)

Notre Dame 3, Clay 0 (25-11, 25-16, 25-12)

Wheelersburg 3, Waverly 0 (25-17, 25-19, 25-15)

New Boston 3, East 0 (25-19, 25-13, 25-19)

Western 3, Symmes Valley 0 (25-22, 25-17, 25-23)

Washington 3, Hillsboro 0 (25-15, 25-16, 25-13)

Chillicothe 3, Miami Trace 1 (25-6, 14-25, 25-14, 25-14)

Jackson 3, McClain 0 (25-17, 25-16, 25-14)

GIRLS SOCCER

Westfall 2, Circleville 0

Wheelersburg 3, Waverly 2

Northwest 1, West Union 1

Chillicothe 9, Miami Trace 0

McClain 4, Jackson 4

BOYS SOCCER

Unioto 4, Wilmington 2

Circleville 9, Westfall 0

New Boston 7, Belpre 2

South Webster 6, Clay 1

Wheelersburg 4, Waverly 1

Minford at West, 5:30 p.m.

Northwest 5, West Union 3

Chillicothe 2, Miami Trace 1

Hillsboro 11, Washington 0

Jackson 1, McClain 0

BOYS GOLF

SVC Match #3 Unioto’s Ty Schobelock and Southeastern’s Aaron Evans wins co-medalist honors (39)

Piketon 167, Unioto 168, Southeastern 175, Zane Trace 186, Westfall 204, Paint Valley 204, Adena 207

FAC Match #4

Jackson 180, McClain 185, Washington 197, Chillicothe 199, Hillsboro 200, Miami Trace 226

Wednesday, August 28

VOLLEYBALL

Dawson-Bryant at Green, 6:30 p.m.

Eastern 3, West 1 (25-16, 25-18, 23-25, 25-20)

GIRLS SOCCER

Wheelersburg 6, St. Joseph Central 0

Minford 10, West 0

Rock Hill 5, Piketon 0

BOYS SOCCER

Valley 2, New Boston 1

Tuesday, August 27

VOLLEYBALL

Adena 3, Paint Valley 0 (25-10, 25-14, 25-12)

Huntington 3, Piketon 0 (25-11, 25-9, 25-9)

Westfall 3, Southeastern 0 (25-16, 25-17, 25-12)

Zane Trace 3, Unioto 2 (25-22, 15-25, 25-20, 19-25, 15-6)

Clay 3, Green 0 (25-11, 25-22, 25-18)

Notre Dame 3, Western 0 (25-19, 25-19, 25-14)

Wheelersburg 3, South Webster 0 (25-16, 25-10, 25-17)

Northwest 3, Minford 2 (12-25, 25-20, 23-25, 26-24, 15-11)

Oak Hill 3, Eastern 2 (22-25, 25-15, 25-21, 15-25, 15-5)

Valley 3, West 0

New Boston 3, Symmes Valley 2

St. Joseph Central 3, East 1 (20-25, 25-17, 25-22, 26-24)

Miami Trace 3, Jackson 1 (25-20, 19-25, 25-23, 25-15)

Chillicothe 3, Hillsboro 0 (25-17, 25-23, 25-12)

Washington 3, McClain 0 (25-10, 25-21, 25-22)

GIRLS SOCCER

Minford 5, Northwest 1

McClain 10, Washington 0

St. Joseph Central 12, West 0

BOYS SOCCER

Clay 11, Southeastern 1

Athens 6, Zane Trace 0

Wheelersburg 3, South Webster 1

Waverly 3, Circleville 1

Valley 6, St. Joseph Central 0

Chillicothe 4, Hillsboro 4

McClain 17, Washington 0

Monday, August 26

VOLLEYBALL

Paint Valley 3, Lynchburg-Clay 1 (25-23, 19-25, 25-20, 25-13)

North Adams 3, Clay 0 (25-23, 25-22, 25-21)

Wellston 3, New Boston 0 (25-16, 25-12, 25-14)

Oak Hill 3, Minford 2 (27-25, 23-25, 25-18, 14-25, 16-14)

Waverly 3, Northwest 1 (23-25, 25-21, 25-21, 25-20)

Clinton-Massie 3, Hillsboro 1

Jackson 3, Southern 0 (25-19, 25-19, 25-14)

GIRLS SOCCER

Fairfield Union 7, Zane Trace 0

Saturday, August 24

VOLLEYBALL

Huntington 2, Eastern Meigs 0 (25-23, 25-16) / Huntington 2, Athens 1 (25-11, 23-25, 25-15) / Huntington 2, Waterford 0 (25-18, 25-23)

South Webster 3, Portsmouth 0 (25-16, 25-8, 25-17) / Notre Dame 3, Portsmouth 0 (25-23, 25-17, 25-7)

Westfall 3, Notre Dame 2 (25-21, 23-25, 18-25, 25-23, 15-5) / Westfall 3, South Webster 0 (25-21, 25-22, 31-29)

Zane Trace 2, Hillsboro 0 / Western Brown 2, Zane Trace 0 (27-25, 25-13)

Western Brown 2, Hillsboro 1 (25-12, 24-26, 25-14)

John Glenn 2, Chillicothe 0 (25-12, 25-22) / Chillicothe 2, Heath 0 (25-21, 25-22) / Chillicothe 2, Fisher Catholic 0 (25-17, 25-17)

Minford 2, Rock Hill 0 (25-18, 25-6) / New Boston 2, Rock Hill 0 (25-15, 25-18)

Miami Trace at Madison Plains, 12:30 p.m.

Wilmington 3, Washington 2 (25-22, 25-22, 15-25, 18-25, 16-14)

GIRLS SOCCER

Bexley 1, Unioto 0

Lynchburg-Clay 4, Zane Trace 0

Marietta 10, Chillicothe 1

Wilmington 9, Washington 0

Logan Elm 5, McClain 4

BOYS SOCCER

Amanda-Clearcreek 5, Southeastern 0

Clay 8, West 4

Hilliard Davidson 4, Chillicothe 2

Washington at Wilmington, 10 a.m.

McClain 4, Logan Elm 0

Felicity Franklin 7, Piketon 0

Thursday, August 22

VOLLEYBALL

Vinton County 3, Paint Valley 0 (28-26, 25-19, 25-19)

Piketon 3, Green 0 (25-12, 25-12, 25-19)

Unioto 3, Chillicothe 2 (20-25, 23-25, 25-23, 25-20, 15-9)

Circleville 3, Westfall 0 (28-26, 25-18, 25-19)

Zane Trace 3, New Hope Christian 0 (25-22, 25-18, 25-14)

Wheelersburg 3, West 0 (25-6, 25-10, 25-4)

Oak Hill 3, Valley 1 (25-17, 16-25, 25-12, 25-13)

South Webster 3, Waverly 1 (25-23, 13-25, 25-22, 29-27)

Northwest 3, Eastern 0 (25-20, 25-21, 25-20)

Hillsboro 3, Western 2 (25-17, 17-25, 19-25, 25-18, 15-12)

Jackson 3, Wellston 0 (25-22, 26-24, 25-23)

Miami Trace 3, Logan Elm 1 (23-25, 25-16, 25-19, 25-15)

McClain 3, Fairfield 1 (21-25, 25-23, 25-17, 25-18)

BOYS SOCCER

Hilliard Bradley 3, Unioto 1

Clay 11, Chesapeake 0

New Boston 10, Portsmouth 1

Wheelersburg 11, West 1

South Webster 5, Waverly 0

Minford 5, South Point 1

Western Brown 5, Hillsboro 2

Jackson 1, Fairland 0

Miami Trace 7, Hamilton Township 2

Circleville 7, Washington 1

McClain 4, Fairfield 0

GIRLS SOCCER

Waverly 5, Ironton St. Joe 1

Minford 8, South Point 3

Western Brown 3, Hillsboro 0

Circleville 6, Washington 0

McClain 6, Fairfield 2

Wednesday, August 21

VOLLEYBALL

Huntington 3, North Adams 2 (28-26, 19-25, 21-25, 25-19, 19-17)

Paint Valley 3, Peebles 2 (11-25, 25-23, 22-25, 25-23, 15-4)

Ironton 3, Minford 1 (22-25, 25-18, 25-21, 32-30)

East Clinton at Hillsboro, 6 p.m.

GIRLS SOCCER

Northwest 4, Piketon 0

Rock Hill 5, Southeastern 0

Westfall 2, Amanda-Clearcreek 1

Logan Elm 1, Zane Trace 1

Wheelersburg 10, West 0

Chillicothe 4, Bishop Rosecrans 3

BOYS SOCCER

Rock Hill 5, Southeastern 0

Amanda-Clearcreek 14, Westfall 0

Zane Trace 3, Logan Elm 1

Valley 1, Northwest 0

BOYS GOLF

FAC Match #2 — McClain’s Trenton Newkirk wins medalist honors (38)

McClain 177, Jackson 180, Hillsboro 189, Washington 193, Chillicothe 194, Miami Trace 229

Tuesday, August 20

VOLLEYBALL

Jackson 3, Piketon 1 (25-20, 15-25, 25-20, 25-21)

Vinton County 3, Southeastern 0 (28-26, 25-15, 25-11)

Unioto 3, Logan Elm 0 (25-20, 25-15, 25-16)

Waverly 3, West 0 (25-13, 25-13, 25-9)

South Webster 3, Valley 0 (25-16, 25-18, 25-22)

Northwest 3, Oak Hill 1 (25-20, 25-9, 15-25, 25-20)

Minford 3, Eastern (25-20, 25-10, 25-13)

GIRLS SOCCER

Unioto 6, Hillsboro 1

Waverly 6, West 0

Warren 3, Minford 0

Miami Trace 3, Circleville 1

BOYS SOCCER

Unioto 4, Hillsboro 1

Minford 4, New Boston 0

Wheelersburg 3, Valley 1

Waverly 6, West 1

Monday, August 19

VOLLEYBALL

Paint Valley 3, Whiteoak 0

Manchester 3, West 1 (25-17, 14-25, 25-20, 25-18)

Westfall 3, Teays Valley 0 (25-16, 25-20, 25-18)

Eastern 3, McClain 0 (27-25, 25-15, 25-21)

Northwest 3, New Boston 0 (25-21, 25-22, 25-15)

Waverly 3, Washington 0 (25-17, 25-12, 25-22)

GIRLS SOCCER

Westfall 4, Logan Elm 1

Wheelersburg 9, Fairland 1

Waverly 8, Washington 0

BOYS SOCCER

Clay 8, Fairfield 1

New Boston 4, Northwest 3

Waverly 4, Washington 3

BOYS GOLF

SVC Match #1 — Unioto’s Ty Schobelock wins medalist honors (39)

Unioto 173, Piketon 183, Zane trace 188, Southeastern 202, Westfall 203, Adena 213, Paint Valley 221

Saturday, August 18

VOLLEYBALL

Chillicothe 2, Westerville South 0 (25-12, 25-12) / Marysville 2, Chillicothe 0 (25-23, 25-18) / New Albany 2, Chillicothe 0 (25-23, 25-21)

Wellston 3, Oak Hill 2

Hillsboro 2, Whiteoak 0 (25-21, 28-26)

Fairfield 2, McClain 1 (23-25, 25-16, 25-22) / McClain 2, Whiteoak 0 (25-15, 25-21)

GIRLS SOCCER

North Adams 4, Zane Trace 0

McClain 4, Circleville 3

Eastern Brown 5, Hillsboro 2

BOYS SOCCER

Unioto 5, Hamilton Township 0

Zane Trace 1, North Adams 0

Circleville 6, McClain 2

Hillsboro 6, Eastern Brown 4

Friday, August 16

BOYS SOCCER

Chillicothe 5, Watkins Memorial 1

Thursday, August 15

BOYS GOLF

FAC Match #1 — Chillicothe’s Daniel Haller & McClain’s Trenton Newkirk win medalist honors (37)

McClain 175, Hillsboro 178, Chillicothe 179, Washington 181, Jackson 185, Miami Trace 222

Monday, August 12

GIRLS GOLF

FAC Match #1 Miami Trace’s Alyssa Butler wins medalist honors (49)

Miami Trace 214, Jackson 242, McClain 253, Chillicothe 256, Washington 273

Westfall Invitational Westfall’s Maddi Shoults wins medalist honors (35)

Teays Valley 168, Westfall 170, Bloom-Carroll 183, Warren 184, Gallia Academy 203, Fairfield Union 225, Vinton County 250

BOYS GOLF

North Adams 199, Chillicothe 202